1 июнь – Халқаро болаларни ҳимоя қилиш кунига бағишланган маданий-маърифий тадбир ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Юнусобод тумани прокуратураси билан ҳамкорликда Юнусобод туманидаги алоҳида таълимга эҳтиёжи бўлган болалар учун мўлжалланган 87-сонли мактабда 1 июнь – Халқаро болаларни ҳимоя қилиш кунига бағишланган маданий-маърифий тадбир ташкил этилди.
Байрам тадбирида Академия раҳбарияти, ходимлари ва талабалари, Юнусобод тумани прокуратураси раҳбар ва ходимлари, 13-сонли Мусиқа ва санъат мактаби, туман Маданият бўлими вакиллари, 87-сонли мактаб ўқувчилари ва уларнинг ота-оналари иштирок этишди.
Тадбир давомида мазкур мактаб ўқувчилари ўзларининг бадиий чиқишлари, рақс ва қўшиқлари билан иштирок этдилар.
Тадбирга ташриф буюрган хонандалар чиқишлари, туманда жойлашган 13-сонли Мусиқа ва санъат мактаби ўқувчилари томонидан намойиш этилган саҳна кўриниши ва чиқишлар тадбир иштирокчилари учун ҳақиқий байрам муҳитини яратди.
Ҳар бир чиқиш – рақслар, қўшиқлар, кўнгилочар саҳналар ва бошқа кўргазмалар катта олқишлар билан қўллаб-қувватланди.
Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни – бу ҳаёт шароитлари туфайли ҳозирда муҳофаза ва қўллаб-қувватлашга муҳтож бўлган болаларга эътибор қаратиш ва ёрдам беришга чақириқдир, шунингдек, жамиятга бола ҳуқуқларини ҳимоя қилишнинг зарурлигини унутмаслик ҳақида эслатмадир.
Халқаро болаларни муҳофаза қилиш куни – бу хурсандчилик, умид ва табассумлар байрами бўлиб, бу кунда барча катталар, жамиятимизнинг ҳар бир аъзоси бирлашиб, ҳар бир бола учун хавфсиз ва бахтли болалик яратиш ғояси атрофида бирлашади.

A cultural and educational event dedicated to June 1 – International Children’s Day – was held
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, in cooperation with the Yunusabad District Prosecutor’s Office, organized a cultural and educational event at School No. 87 in the district for children with special educational needs, dedicated to June 1 – International Children’s Day.
The festive event was attended by the leadership, staff, and cadets of the Academy, officials from the Yunusabad District Prosecutor’s Office, representatives from Music and Art School No. 13, the district Department of Culture, students of School No. 87, and their parents.
During the event, the school’s students delighted the guests with artistic performances, dances, and songs.
The celebratory atmosphere was further enhanced by performances from invited singers, as well as skits and musical numbers presented by students of Music and Art School No. 13.
Every performance – whether a dance, song, entertaining skit, or exhibition – was met with enthusiastic applause.
International Children’s Day serves as a reminder to pay special attention to those children who are most in need of protection and support. It also reminds society of the importance of upholding children’s rights.
This day is a celebration of joy, hope, and smiles, when adults and society as a whole unite around the idea of creating a safe and happy childhood for every child.