1 июнь – Халқаро болаларни ҳимоя қилиш кунига бағишланган маданий-маърифий тадбир ташкил этилди
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси томонидан Юнусобод тумани прокуратураси билан ҳамкорликда Юнусобод туманидаги алоҳида таълимга эҳтиёжи бўлган болалар учун мўлжалланган 87-сонли мактабда 1 июнь – Халқаро болаларни ҳимоя қилиш кунига бағишланган маданий-маърифий тадбир ташкил этилди.
Байрам тадбирида Академия раҳбарияти, ходимлари ва талабалари, Юнусобод тумани прокуратураси раҳбар ва ходимлари, 13-сонли Мусиқа ва санъат мактаби, туман Маданият бўлими вакиллари, 87-сонли мактаб ўқувчилари ва уларнинг ота-оналари иштирок этишди.
Тадбир давомида мазкур мактаб ўқувчилари ўзларининг бадиий чиқишлари, рақс ва қўшиқлари билан иштирок этдилар.
Тадбирга ташриф буюрган хонандалар чиқишлари, туманда жойлашган 13-сонли Мусиқа ва санъат мактаби ўқувчилари томонидан намойиш этилган саҳна кўриниши ва чиқишлар тадбир иштирокчилари учун ҳақиқий байрам муҳитини яратди.
Ҳар бир чиқиш – рақслар, қўшиқлар, кўнгилочар саҳналар ва бошқа кўргазмалар катта олқишлар билан қўллаб-қувватланди.
Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни – бу ҳаёт шароитлари туфайли ҳозирда муҳофаза ва қўллаб-қувватлашга муҳтож бўлган болаларга эътибор қаратиш ва ёрдам беришга чақириқдир, шунингдек, жамиятга бола ҳуқуқларини ҳимоя қилишнинг зарурлигини унутмаслик ҳақида эслатмадир.
Халқаро болаларни муҳофаза қилиш куни – бу хурсандчилик, умид ва табассумлар байрами бўлиб, бу кунда барча катталар, жамиятимизнинг ҳар бир аъзоси бирлашиб, ҳар бир бола учун хавфсиз ва бахтли болалик яратиш ғояси атрофида бирлашади.

Проведено культурно-просветительское мероприятие, посвящённое 1 июня – Международному дню защиты детей
Правоохранительной академией Республики Узбекистан совместно с прокуратурой Юнусабадского района в школе №87 района для детей с особыми образовательными потребностями организовано культурно-просветительское мероприятие, посвященное 1 июня – Международному дню защиты детей.
В праздничном мероприятии приняли участие руководство, сотрудники и слушатели Академии, руководство и сотрудники прокуратуры Юнусабадского района, представители школы музыки и искусства №13, районного отдела культуры, учащиеся школы №87 и их родители.
В ходе мероприятия учащиеся школы порадовали гостей своими художественными выступлениями, танцами и песнями.
Праздничную атмосферу усилили выступления приглашенных певцов, а также сценки и музыкальные номера, представленные учащимися школы музыки и искусства №13.
Каждое выступление – будь то танец, песня, развлекательная сценка или выставка – было встречено бурными аплодисментами.
Международный день защиты детей – это своеобразный призыв обратить внимание на тех детей, которые особенно нуждаются в защите и поддержке, а также напоминание обществу о важности соблюдения прав ребенка.
Этот день – праздник радости, надежды и улыбок, когда взрослые и все общество объединяются вокруг идеи создания безопасного и счастливого детства для каждого ребенка.