Ғарбий ва Марказий Осиё давлатларининг Активларни қайтариш бўйича идоралараро тармоғи (ARIN-WCA) ва UNODC томонидан активларни қайтариш масалалари бўйича режалаштирилган ходимларнинг малакасини ошириш тадбирлари муҳокама қилинди
Ғарбий ва Марказий Осиё давлатларининг активларни қайтариш бўйича идоралараро тармоғи (ARIN-WCA) Котибияти ва БМТнинг Наркотиклар ва жиноятчилик бўйича идораси (UNODC)нинг Афғонистон, Эрон, Покистон ва Марказий Осиё бўйича минтақавий ваколатхонаси вакиллари учрашув ўтказилди.
Учрашувда активларни қайтариш соҳасида фаолият юритувчи ходимлар малакасини ошириш бўйича режалаштирилган тадбирлар муҳокама қилинди.
Томонлар малака ошириш дастурларини амалга ошириш, халқаро ҳамкорликни мустаҳкамлаш ва мамлакатлар ўртасида самарали маълумот алмашиш механизмларини ривожлантиришга алоҳида эътибор қаратдилар.
Учрашув якунида Тармоққа аъзо иштирокчилар малакасини ошириш бўйича чора-тадбирларни шакллантириш ва ходимларда зарур кўникмаларни такомиллаштириш бўйича машғулотлар ўтказиб боришга келишилди.

Межведомственная сеть по возврату активов государств Западной и Центральной Азии (ARIN-WCA) и УНП ООН обсудили мероприятия по повышению квалификации сотрудников в сфере возврата активов.
Секретариат Межведомственной сети по возврату активов государств Западной и Центральной Азии (ARIN-WCA) и представители Регионального представительства Управления ООН по наркотикам и преступности (УНП ООН) для Афганистана, Ирана, Пакистана и Центральной Азии провели встречу.
На встрече были обсуждены запланированные мероприятия по повышению квалификации сотрудников, работающих в сфере возврата активов.
Стороны уделили особое внимание реализации программ профессиональной подготовки, укреплению международного сотрудничества и развитию эффективных механизмов обмена информацией между странами.
По итогам встречи было достигнуто соглашение о формировании комплекса мероприятий по повышению квалификации участников Сети и регулярном проведении тренингов для развития необходимых навыков сотрудников.