Коррупцияга қарши курашишда қонунчиликни такомиллаштириш масалалари муҳокама қилинди
Бош прокуратура Академиясининг навбатдаги «Law Talks» мунозара клуби доирасида давлат хизматчиларини мол-мулклари ва даромадларини декларация қилиш механизмининг коррупцияга қарши курашишдаги роли муҳокама қилинди.
Тадбирда Молия вазирлиги, Давлат солиқ қўмитаси, Бош прокуратура Академияси, ИИВ  Академияси, «Buyuk Kelajak» ХННТ экспертлари, шунингдек Ўзбекистондаги халқаро ва нодавлат хорижий ташкилот вакиллари иштирок этишди.
Шунингдек, «Buyuk Kelajak» ХННТнинг чет давлатларидаги (Гонконг, Буюк Британия, АҚШ, РФ ва б.) халқаро экспертлари ҳам видеоконференц алоқа воситалари ёрдамида клуб йиғилишида қатнашишди.
Мунозаралар чоғида БМТнинг коррупцияга қарши Конвенциясининг 8-моддасини амалга ошириш қоидалари, давлат хизматчиларини мол-мулклари ва даромадларини декларация қилиш механизмини киритиш имкониятлари муҳокама қилиниб, бу соҳада чет давлатларининг тажрибаси ўрганиб чиқилди.

Обсуждение вопросов совершенствования законодательства в сфере противодействия коррупции
В рамках очередного заседания дискуссионного клуба «Law Talks» Академии Генеральной прокуратуры была обсуждена роль механизма декларирования доходов и имущества государственных служащих в противодействии коррупции.
В мероприятии участвовали представители Министерства финансов, Государственного налогового комитета, Академии Генпрокуратуры, Академии МВД, эксперты МННО «Buyuk Kelajak», а также представительств международных и неправительственных зарубежных организаций в Узбекистане.
Также, эксперты МННО «Buyuk Kelajak» находящиеся за рубежом (Гонконг, Великобритания, США, РФ и др.) подключились к заседанию дискуссионного клуба посредством ВКС.
В ходе дискуссии были обсуждены вопросы имплементации положений статьи 8 Конвенции ООН против коррупции, возможности внедрения механизма декларирования доходов и имущества государственных служащих, рассмотрен опыт зарубежных стран в этой сфере.