«Ёшлар коррупцияга қарши» Республика кўрик-танлови доирасидаги кўргазма
Коррупцияга қарши курашиш бўйича Республика идоралараро комиссияси томонидан БМТ НЖБ ва ЕХҲТ кўмагида Халқаро коррупцияга қарши курашиш кунига бағишланган медиа-марафон ҳафталиги ташкиллаштирилди.
Жорий йилнинг 10 декабрь куни Ёшлар ижодиёт саройида «Ёшлар коррупцияга қарши» республика кўрик-танлови доирасида коллеж (лицей) ва олий ўқув юртлари талабалари томонидан ижодий ишлар кўргазмаси бўлиб ўтди.
Кўргазманинг очилиш маросимида Академия раҳбарияти ўз нутқи билан сўзга чиқди.
Танлов натижаларига кўра қуйидаги учта йўналиш бўйича ғолиблар аниқланади: «Энг яхши расм», «Энг яхши плакат» ва «Энг яхши иншо».

Выставка работ в рамках республиканского конкурса «Молодежь против коррупции»
Республиканской межведомственной комиссией по противодействию коррупции при содействии УНП ООН и ОБСЕ организован недельный медиа-марафон, посвященный Международному дню борьбы с коррупцией.
10 декабря т.г. в рамках республиканского конкурса «Молодежь против коррупции» во Дворце творчества молодежи состоялось открытие выставки творческих работ учащихся колледжей (лицеев) и студентов высших учебных заведений.
Руководство Академии на открытии выставки выступило с приветственным словом.
По итогам конкурса будут определены победители по трем номинациям: «Лучший рисунок», «Лучший плакат» и «Лучшее сочинение».