Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясига Европа Иттифоқининг Марказий Осиё бўйича уюшган жиноятчилик ва терроризмга қарши кураш лойиҳасининг (EU-ACT) директор Мария Санчес Гиль-Сепада бошчилигидаги делегацияси ташриф буюрди.
Ташриф доирасида делегация аъзолари Академиянинг тузилмаси, таълим, илмий-таҳлилий ва методик фаолияти, шунингдек прокуратура ва тергов органлари ходимларини тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш тизими билан яқиндан танишдилар.
Учрашувда томонлар амалга оширилаётган қўшма ташаббуслар натижаларини муҳокама қилдилар, шунингдек прокурор-тергов кадрларининг касбий салоҳиятини мустаҳкамлашга қаратилган лойиҳаларни кенгайтириш бўйича келгуси режаларни белгиладилар.
Ташриф давомида меҳмонлар Академия жамоасини унинг ташкил этилганига уч йил тўлиши муносабати билан табриклаб, яқинлашиб келаётган халқаро конференциянинг муваффақиятли ўтказилишига тилакдош бўлдилар.
Ташриф якунига кўра, томонлар илмий-маърифий соҳадаги ҳамкорликни янада кенгайтириш ва янги ташаббусларни амалга оширишга тайёр эканликларини тасдиқладилар.

Визит делегации EU-ACT в Правоохранительную академию
Правоохранительная академия Республики Узбекистан приняла делегацию проекта Европейского союза по Центральной Азии по борьбе с организованной преступностью и терроризмом (EU-ACT) во главе с директором Марией Санчес Гиль-Сепада.
Во время визита члены делегации подробно ознакомились со структурой Академии, ее образовательной, научно-аналитической и методической деятельностью, а также системой подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников органов прокуратуры и следствия.
В ходе встречи стороны обсудили итоги реализуемых совместных инициатив, а также дальнейшие планы по развитию проектов, направленных на профессиональное укрепление прокурорско-следственных кадров.
Зарубежные гости поздравили коллектив Академии с третьей годовщиной ее основания и выразили пожелания успешного проведения предстоящей международной конференции.
По результатам визита стороны подтвердили готовность к дальнейшему расширению партнерства и реализации новых инициатив в научно-образовательной сфере.