Иқтисодий ҳамкорлик ва ривожланиш ташкилоти вакили билан учрашув бўлиб ўтди
2018 йил 21 декабрь куни Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида Иқтисодий ҳамкорлик ва ривожланиш ташкилотининг (ИҲРТ) Антикоррупцион тармоғи котибияти вакили Татьяна Хаванска билан учрашув бўлиб ўтди.
Учрашувда Академия раҳбарияти, профессор-ўқитувчилари ҳамда малака ошириш курсларида ўқиётган тингловчилар иштирок этди.
Тадбирда Т.Хаванска сўзга чиқиб, коррупцияга қарши курашиш ва бу борада институтлар фаолияти, коррупцияга қарши олиб борилаётган асосий ислоҳотлар, коррупцияга қарши сиёсат ҳужжатлари (стратегия, ҳаракат режалари) ва уларнинг мониторинги каби масалалар бўйича тегишли маълумотларни тақдим этди.

Встреча с представителем Секретариата Антикоррупционной Сети ОЭСР
21 декабря 2018 года в Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан прошла встреча с сотрудником Секретариата Антикоррупционной Сети Организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) Татьяной Хаванской.
Во встрече приняли участие руководство и профессорско-преподавательский состав Академии, а также слушатели курсов по повышению квалификации.
Т.Хаванска проинформировала участников о деятельности институтов по борьбе с коррупцией, об осуществляемых основных реформах, принимаемых документах политического характера (стратегии, дорожные карты) и мониторинге мер в области противодействия коррупции.