Сунъий интеллект асосида масофавий курслар учун контент ишлаб чиқувчи мутахассис вазифасига танлов эълон қилинади (шартнома асосида вақтинчалик иш)
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида талабалар, прокуратура органлари ходимлари, шунингдек, бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг суриштирувчилари ва терговчилари учун масофавий таълим курслари жорий этилган бщлиб, айни пайтда мазкур масофавий курсларни замонавий талаблар ва рақамли трансформация жараёнларига мувофиқ равишда такомиллаштириш зарурати мавжуд.
Хусусан, масофавий курслар мазмунини сунъий интеллект технологияларидан фойдаланган ҳолда ишлаб чиқиш ва такомиллаштириш бўйича малакали мутахассисни ишга жалб этиш эҳтиёжи юзага келган.
Танлов талабларига мувофиқ тақдим этилган ҳужжатлар кўриб чиқилиб, маъқулланган тақдирда, номзод билан Академия ўртасида икки томонлама фуқаролик-ҳуқуқий шартнома тузилади.
сунъий интеллект асосида ишлаб чиқиладиган рақамли таълим контентига қўйиладиган талабларни ишлаб чиқиш, шунингдек, мазкур йўналишда профессор-ўқитувчиларга методик ёрдам кўрсатиш.
сунъий интеллект асосида видео материаллар (AI ассистентлар, анимация ва бошқа)ни ишлаб чиқиш, уларни монтаж қилиш, таҳрирлаш ҳамда белгиланган сифат стандартларига мувофиқ оптималлаштириш;
рақамли таълим контентни ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларнинг фаолият хусусиятлари, махсус кийим-бош ва асбоб-ускуналари, шунингдек, прокуратура органларида хизматни амалга оширишнинг ўзига хос жиҳатларини инобатга олган ҳолда миллий контекстга мослаштириб ишлаб чиқиш.
сунъий интеллектга асосланган виртуал ассистентлар ёрдамида кўп тилли форматда (ўзбек, рус, инглиз ва бошқа тилларда) таълим контентини яратиш;
яратилган таълим контентларини оммалаштириш мақсадида қисқа реклама видеолари ишлаб чиқиш ҳамда уларни ижтимоий тармоқлар талабларига мувофиқ форматлаш;
сунъий интеллект соҳасидаги янги технологияларни мунтазам ўрганиб бориш ва уларни амалиётга жорий этиш;
бажарилган ишлар бўйича ҳисоботлар тайёрлаш ҳамда уларни белгиланган муддатларда Академиянинг электрон таълим бўлимига тақдим этиш.
олий маълумотга эга бўлиши;
видеомонтаж ҳамда рақамли таълим контентларини ишлаб чиқиш бўйича амалий иш тажрибасига эга бўлиши;
қуйидаги сунъий интеллект платформаларида ишлаш кўникмасига эга бўлиши: ChatGPT, Midjourney, DALL·E, Runway, Synthesia, HeyGen, Adobe Firefly, VEO-3, NanoBanana ва бошқалар;
Академия профессор-ўқитувчилари билан самарали ҳамкорлик қила олиш, ижодий ва креатив фикрлаш, масъулиятли бўлиш ҳамда юклатилган вазифаларни белгиланган муддатларда ва юқори сифат даражасида бажара олиш.
иш муддати – 3 (уч) ой; (келгусида зарурат туғилган тақдирда, номзод меҳнат шартномаси асосида ишга қабул қилиниши мумкин);
иш вақти – ҳафтасига 5 иш куни, кунига 8 соат (40 соатлик иш ҳафтаси);
иш жойи – шартномада белгиланган тартибда бевосита Академияда, шунингдек, Академия раҳбарияти розилиги билан масофавий шаклда ишлаш имконияти мавжуд.
ташаббускорлик ва жамоа билан самарали ишлаш қобилияти;
мустақил фикрлаш ва ижодкорлик;
масъулиятлилик ҳамда белгиланган вазифаларни ўз вақтида ва аниқ бажариш интизоми.
номзоднинг шахсни тасдиқловчи ҳужжати (паспорт ёки ID-карта);
иш ва ўқиш фаолияти тўғрисида маълумотнома (резюме ёки объективка);
олий маълумот тўғрисидаги диплом ва унинг иловаси (мавжуд бўлса, қўшимча сертификатлар ҳам тақдим этилади);

Объявляется конкурс на должность специалиста по разработке контента для дистанционных курсов на основе искусственного интеллекта (временная работа на договорной основе)
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан внедрены дистанционные образовательные курсы для студентов, сотрудников органов прокуратуры, а также дознавателей и следователей других правоохранительных органов. В настоящее время имеется необходимость совершенствования указанных дистанционных курсов в соответствии с современными требованиями и процессами цифровой трансформации.
В частности, возникла потребность в привлечении квалифицированного специалиста для разработки и совершенствования содержания дистанционных курсов с использованием технологий искусственного интеллекта.
Документы, представленные в соответствии с требованиями конкурса, будут рассмотрены, и в случае одобрения с кандидатом будет заключён двусторонний гражданско-правовой договор с Академией.
Функциональные обязанности специалиста
разработка требований к цифровому образовательному контенту, создаваемому на основе искусственного интеллекта, а также оказание методической помощи профессорско-преподавательскому составу по данному направлению;
создание видеоматериалов на основе искусственного интеллекта (AI-ассистенты, анимация и др.), их монтаж, обработка/редактирование и оптимизация в соответствии с установленными стандартами качества;
разработка цифрового образовательного контента с адаптацией к национальному контексту с учётом особенностей деятельности правоохранительных органов, специальной формы одежды и оснащения, а также специфики прохождения службы в органах прокуратуры;
создание образовательного контента в многоязычном формате (на узбекском, русском, английском и других языках) с использованием виртуальных ассистентов на основе искусственного интеллекта;
производство коротких рекламных видеороликов для популяризации созданного образовательного контента и их форматирование в соответствии с требованиями социальных сетей;
регулярное изучение новых технологий в сфере искусственного интеллекта и внедрение их в практику;
подготовка отчётов по выполненным работам и представление их в установленные сроки в электронный образовательный отдел Академии.
наличие высшего образования;
наличие практического опыта в видеомонтаже и разработке цифрового образовательного контента;
навыки работы со следующими платформами искусственного интеллекта: ChatGPT, Midjourney, DALL·E, Runway, Synthesia, HeyGen, Adobe Firefly, VEO-3, NanoBanana и др.;
способность эффективно взаимодействовать с профессорско-преподавательским составом Академии, творческое и креативное мышление, ответственность, умение выполнять поставленные задачи в установленные сроки и с высоким уровнем качества.
Условия работы
срок работы – 3 (три) месяца (при возникновении необходимости в дальнейшем кандидат может быть принят на работу на основе трудового договора);
режим работы – 5 рабочих дней в неделю, 8 часов в день (40-часовая рабочая неделя);
место работы – непосредственно в Академии в порядке, определённом договором; также при согласии руководства Академии предусмотрена возможность дистанционного формата работы.
Личные качества кандидатов
инициативность и способность эффективно работать в команде;
самостоятельность мышления и творческий подход;
ответственность и дисциплина в части своевременного и точного выполнения задач.
Необходимые документы
диплом о высшем образовании и приложение к нему (при наличии также предоставляются дополнительные сертификаты);