Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси Юридик клиникада фуқароларга бепул ҳуқуқий ёрдам кўрсатиш учун мутахассисни жалб этиш мақсадида танлов эълон қилади (шартнома асосида вақтинчалик иш)
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси Юридик клиникасида талаба ва тингловчилар томонидан малакали мутахассислар мураббийлиги остида аҳолига беғараз ҳуқуқий ёрдам кўрсатилади.
Ҳозирги вақтда Академия фаолиятига Юридик клиникада фуқароларга беғараз ҳуқуқий ёрдам кўрсатиш соҳасида хизмат кўрсатувчи малакали мутахассис жалб қилиш эҳтиёжи мавжуд.
Мутахассис қуйидаги вазифаларни бажаради:
Юридик клиникада ишларни ташкиллаштириш, талаба ва тингловчилар ўртасида меҳнат ва ижро нтизомига риоя этилишини таъминлаш;
Юридик клиника аъзоларига вазифаларни тақсимлаш ва улар ижросини назорат қилиш;
Юридик клиника олдига қўйилган вазифалар ижросини самарали амалга ошириш чораларини кўриш ва фаолиятни ўқув-услубий таъминлашда фаол иштирок этиш;
Юридик клиникада фуқароларга бепул ҳуқуқий ёрдам кўрсатишни ўкув-услубий таъминлаш;
Юридик клиникага жалб қилинган талаба ва тингловчилар иштирокида семинар-тренинглар машғулотларини ўтказиш;
Юридик клиникага жалб қилинган талаба ва тингловчилар учун сайёр машғулотлар ўтказилишини ташкил этиш;
Академия масъул ходими назорати остида Юридик клиника электрон портали орқали келиб тушган мурожаатларни кўриб чиқиш
ва уларнинг профессор-ўқитувчилар кесимида тақсимланишини ташкил этиш;
Фуқароларга бепул ҳуқуқий маслаҳат бериш соҳасида аниқланган муаммоларни таҳлил қилиш ва уларни бартараф этиш бўйича таклифлар тайёрлаш;
Юридик клиника фаолияти самарадорлигини янада ошириш ва Юридик клиника аъзоларини рағбатлантириш чораларини кўриш учун таклифлар киритиш;
Юридик клиник таълим соҳасида миллий ва халқаро грант ва лойиҳалар ишлаб чиқиш ва уларда иштирок этиш бўйича миллий ва халқаро илмий-таълим муаасасалари билан ҳамкорликни ташкил этишда амалий ёрдам кўрсатиш.
Номзод олий (ёки тугалланмаган олий) ёки ўрта (ёки ўрта махсус) маълумотга эга бўлиши.
18 ёшдан кичик, 55 ёшдан катта бўлмаслиги.
Ўз фаолияти соҳасида замонавий техникалар ва дастурларда ишлаш кўникмаларига эга бўлиши.
Прокуратура органларида мутахассис сифатида жалб қилинган ходим сифатида намунавий шахсий фазилатларга эга бўлиш.
Муқаддам шу соҳада ишлаганлик ва амалий тажрибага эга бўлиши номзод учун афзаллик беради.
Бажариладиган иш муддати: мазкур иш муддати 6 ойга белгиланган бўлиб, келгусида заруратга кўра, фуқаро меҳнат шартномаси асосида Академияга ишга қабул қилиниши мумкин.
Талаблар: масъулият ва профессионализм, ташаббускорлик, жамоа билан ҳамнафас ишлаш, берилган топшириқларни ўз вақтида ва сифатли бажариш.
Иш вақти: ҳафтасига 5 кун, кунига 8 соат (40 соатлик иш ҳафтаси).
Талабгор Академия Юридик бўлимига фуқаролик паспорти ёки ID картаси билан шахсан мурожаат қилиб, тегишли ҳужжатлар (шахсини тасдиқловчи ҳужжат, объективка, олий таълим олганлик ҳақида ҳужжат (унинг иловаси), меҳнат дафтарчаси нусхаси, СТИР, ПИНФЛ маълумотномаси) ни тақдим этиши лозим. Тақдим этилган ҳужжатлар ўрганиб чиқилганидан сўнг, заруратга кўра талабгор билан комиссия таркибида суҳбат ўтказилади.

Правоохранительная академия объявляет конкурс на привлечение специалиста для оказания безвозмездной правовой помощи гражданам в Юридической клинике (временная работа на договорной основе)
В Юридической клинике Правоохранительной Академии Республики Узбекистан студенты и слушатели Академии под руководством квалифицированных специалистов оказывают бесплатную правовую помощь населению.
В настоящее время имеется необходимость в привлечении квалифицированного специалиста в сфере оказания безвозмездной юридической помощи гражданам в Юридической клинике.
организация работы в Юридической клинике, обеспечение соблюдения трудовой и исполнительской дисциплины среди студентов и слушателей;
распределение задач между членами Юридической клиники и контроль их исполнения;
принятие мер по эффективному выполнению задач, возложенных на Юридическую клинику, активное участие в учебно-методическом обеспечении деятельности;
учебно-методическое обеспечение процесса оказания бесплатной юридической помощи гражданам;
проведение семинаров и тренингов с участием студентов и слушателей;
организация выездных занятий для студентов и слушателей;
рассмотрение обращений, поступающих через электронный портал Юридической клиники, под контролем ответственного сотрудника Академии, и организация их распределения между профессорско-преподавательским составом;
анализ проблем в сфере предоставления бесплатной юридической помощи и подготовка предложений по их устранению;
подготовка предложений по повышению эффективности деятельности Юридической клиники и поощрению ее участников;
оказание практической помощи в организации сотрудничества с национальными и международными научно-образовательными учреждениями в разработке и реализации грантов и проектов в сфере клинического юридического образования.
Наличие высшего (или незаконченного высшего) либо среднего (среднего специального) образования.
Возраст: не младше 18 и не старше 55 лет.
Наличие навыков работы с современной техникой и программным обеспечением в своей сфере деятельности.
Наличие образцовых личных качеств, подобающих сотруднику, привлекаемому в качестве специалиста в органы прокуратуры.
Предыдущий опыт работы в данной сфере и наличие практического стажа будет преимуществом для кандидата.
Срок работы:
Срок выполнения работы 6 месяцев. В дальнейшем, при необходимости, возможно трудоустройство в Академию на основании трудового договора.
Размер оплаты определяется по соглашению сторон и выплачивается по результатам выполненной работы.
5 дней в неделю, 8 часов в день (40-часовая рабочая неделя).
Кандидат должен лично обратиться в Юридический отдел Академии с паспортом гражданина или ID-картой и представить следующие документы:
автобиография (объективка);
документ о высшем образовании (с приложением);
ИНН;
справка ПИНФЛ.
После изучения представленных документов при необходимости проводится собеседование с участием комиссии.