Академия ҳузуридаги тайёрлов курслари учун педагог-мутахассис вазифасига танлов эълон қилинади (шартнома асосида вақтинчалик иш)
Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ҳузурида ташкил этилаётган тайёрлов курсларида давлат ва ҳуқуқ асослари, психологик тайёргарлик ҳамда академик ёзув фанлари бўйича юқори сифатли таълим бериш ва тингловчиларни кириш имтиҳонларига самарали тайёрлаш мақсадида малакали педагог-мутахассисларни жалб этиш зарурати мавжуд.
Танлов талабларига мувофиқ тақдим этилган ҳужжатлар кўриб чиқилиб, маъқулланган тақдирда, номзод билан Академия ўртасида икки томонлама фуқаролик-ҳуқуқий шартнома тузилади.
бириктирилган фан бўйича ўқув режа ва дастурларни шакллантириш;
тасдиқланган дастур асосида назарий ва амалий машғулотларни замонавий интерфаол усулларда олиб бориш;
тингловчиларни Академия ва бошқа ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар олийгоҳларининг кириш имтиҳонларига сифатли тайёрлаш;
ўқув-услубий материаллар (презентациялар, тестлар, тарқатма материаллар) ишлаб чиқиш ва уларни доимий янгилаб бориш;
тингловчиларнинг ўзлаштириш даражасини холис баҳолаш ва мониторинг қилиб бориш.
тегишли фан йўналиши бўйича олий маълумотга эга бўлиши;
абитуриентларни олий ўқув юртларига тайёрлаш бўйича камида 2 йиллик педагогик тажрибага эга бўлиши;
замонавий таълим технологиялари ва интерфаол методлардан фойдалана олиш кўникмасига эга бўлиши;
рус ва ўзбек тилларида дарс ўтиш қобилиятига эга бўлиши.
иш муддати 3 (уч) ой (келгусида зарурат туғилган тақдирда, номзод меҳнат шартномаси асосида ишга қабул қилиниши мумкин);
иш вақти дарс жадвалига мувофиқ, томонларнинг ўзаро келишуви асосида белгиланади;
иш ҳақи: қатъий белгиланган ойлик маош + ўзи дарс бераётган гуруҳлардаги тингловчилар сонига қараб бонус устамалар (сумма суҳбат давомида келишилади).
педагогик этика ва юқори масъулият;
ижодий ва инновацион ёндашув;
масъулиятлилик ҳамда белгиланган вазифаларни ўз вақтида ва аниқ бажариш интизоми.
номзоднинг шахсни тасдиқловчи ҳужжати (паспорт ёки ID-карта);
иш ва ўқиш фаолияти тўғрисида маълумотнома (резюме ёки объективка);
олий маълумот тўғрисидаги диплом ва унинг иловаси (мавжуд бўлса, қўшимча сертификатлар ҳам тақдим этилади);

Объявляется конкурс на должность педагога-специалиста подготовительных курсов при Академии (временная работа на договорной основе)
В рамках подготовительных курсов, организуемых при Правоохранительной академии Республики Узбекистан, возникла необходимость в привлечении квалифицированных педагогов-специалистов по дисциплинам «Основы государства и права», «Психологическая подготовка» и «Академическое письмо» в целях обеспечения качественного обучения и эффективной подготовки слушателей к вступительным испытаниям.
В случае одобрения представленных документов между кандидатом и Академией заключается двустороннее гражданско-правовое соглашение.
Специалист обязан выполнять следующие функции:
формирование учебного плана и программы по закреплённой дисциплине;
проведение теоретических и практических занятий на основе утверждённой программы с применением современных интерактивных методов обучения;
качественная подготовка слушателей к вступительным экзаменам в Академию и другие профильные высшие учебные заведения правоохранительных органов;
разработка учебно-методических материалов (презентаций, тестов, раздаточных материалов) и их постоянное обновление;
объективная оценка уровня освоения материала слушателями и систематический мониторинг их успеваемости.
наличие высшего образования по соответствующему направлению;
наличие не менее 2 лет педагогического опыта по подготовке абитуриентов к поступлению в высшие учебные заведения;
наличие навыков применения современных образовательных технологий и интерактивных методов обучения;
способность проводить занятия на русском и узбекском языках.
срок действия договора 3 (три) месяца (в дальнейшем, при необходимости, кандидат может быть принят на работу на основании трудового договора);
режим работы в соответствии с расписанием занятий, по взаимному согласованию сторон;
оплата труда: фиксированный ежемесячный оклад + бонусные надбавки в зависимости от числа слушателей в закреплённых группах (сумма согласовывается на собеседовании).
педагогическая этика и высокая ответственность;
творческий и инновационный подход к обучению;
дисциплинированность и своевременное точное выполнение поставленных задач.
На конкурс представляются следующие документы:
диплом о высшем образовании и его приложение (при наличии дополнительные сертификаты также представляются);