Халқаро ҳамкорлик ва академик мобилликни янада ривожлантириш мақсадида ҳозирги вақтда Академия фаолиятига вақтинчалик асосда мазкур соҳада етарли билим ва тажрибага эга бўлган мутахассисни жалб қилиш зарурати мавжуд.
Мутахассис томонидан тақдим этилган тегишли ҳужжатлар ўрганиб чиқилган ва суҳбат натижаларига кўра, у билан Академия ўртасида икки томонлама фуқаролик ҳуқуқий шартнома имзоланади.
Академияда халқаро академик алмашинув ва мобиллик, қўшма таълим дастурларини ишлаб чиқиш ва амалга ошириш.
Хорижий олий ўқув юртлари, таълим муассасалари билан қўшма таълим дастурлари, халқаро академик алмашинув ва мобиллик бўйича ҳамкорлик масалалари юзасидан музокаралар олиб бориш, алоқаларни ўрнатиш, кенгайтириш, ривожлантириш, шунингдек мазкур соҳада олиб борилаётган ишлар аҳволини тизимли таҳлил қилиш, мавжуд муаммоларни бартараф этиш ҳамда янги йўналишлар бўйича таклифлар тайёрлаш.
Академия вакиллари, тадқиқотчилари, тингловчилари
ва талабаларининг хорижий таълим муассасаларида малака ошириши, стажировка ўташи, бошқа илмий-амалий тадбирларда (конференция, семинар, тренинг, давра суҳбати, тадқиқот) иштирок этишига кўмаклашиш, ташкиллаштириш ва мувофиқлаштириш, хорижий таълим муассасалари билан ўзаро алмашинув дастурларини амалга ошириш.
Хорижий илмий-тадқиқот муассасалари ва олий ўқув юртлари билан ҳамкорликда қўшма тадқиқотларни амалга оширишни ташкил этилишига кўмаклашиш ва мувофиқлаштириш, Академия ходимлари, тадқиқотчилари ва тингловчилари учун хорижий илмий раҳбарлар тайинланишига кўмаклашиш.
Халқаро ва хорижий ҳамкорлар иштирокида миллий, минтақавий ва халқаро даражадаги тадбирлар (конференциялар, семинарлар, давра суҳбатлари ва ҳ.к.) ташкил қилишга кўмаклашиш ва мувофиқлаштириш;
Халқаро ва хорижий грантлар, дастурлар ва лойиҳалар тўғрисида хабардор қилиш ҳамда Академия иштирокига кўмаклашиш.
Халқаро ва хорижий ҳамкорлар томонидан амалга оширилаётган Академия фаолияти билан боғлиқ дастурлар ва лойиҳаларда иштирок этишни таъминлаш.
Академия фаолиятига халқаро ва хорижий экспертларни узоқ ва қисқа муддатга жалб қилиш чораларини кўриш.
Қўшма таълим дастурлари, академик мобиллик йўналиши бўйича вазифалар ва амалга оширилаётган тадбирлар ҳақидаги тизимлаштирилган маълумотлар базасини шакллантириш ва юритиш.
Қўшма таълим дастурлари, академик алмашинув ва мобиллик йўналиши бўйича пресс-релизларни тайёрлаш ва Академия сайтида чоп этишга кўмаклашиш.
Қонунчилик ҳужжатларига мувофиқ ходим зиммасига бошқа вазифалар ҳам юклатилиши мумкин.
Олий таълим муассасалари ва халқаро ташкилотларда халқаро ҳамкорлик, қўшма таълим дастурлари ва академик мобиллик соҳасида камида икки йиллик иш тажрибаси.
Мазкур йўналишда тегишли ҳужжат (сертификат).
Ўзбек, инглиз, рус тилларини яхши билиш (сертификат).
Бажариладиган иш муддати: 3 (уч) ой бўлиб, келгусида заруратга кўра, шартнома муддати узайтирилиши ёхуд фуқаро меҳнат шартномаси асосида Академияга ишга қабул қилиниши мумкин.
Тўлов миқдори: тарафлар келишуви билан белгиланади ва талабгорга бажарилган иш натижасига кўра тўланади.
Талаблар: ташаббускорлик, жамоа билан ҳамнафас ишлаш, берилган топшириқларни ўз вақтида бажариш, натижага эришиш.
Иш вақти: иш вақти 40 соатлик, ҳафтасига 5 кунлик иш режимини ташкил этади.
Талабгор тегишли ҳужжатлар (шахсини тасдиқловчи ҳужжат (паспорт ёки ID карта), объективка, олий таълим олганлик ҳақида диплом ва унинг иловаси, меҳнат дафтарчаси, тегишли сертификатлар) электрон нусхасини қуйидаги электрон манзилга (int.proacademy.uz@gmail.com, int@proacademy.uz) юбориши лозим. Тақдим этилган ҳужжатлар ўрганиб чиқилганидан сўнг заруратга кўра талабгор билан комиссия таркибида суҳбат ўтказилади.

В целях дальнейшего развития международного сотрудничества и академической мобильности Академия объявляет необходимость временного привлечения высококвалифицированного специалиста с соответствующими знаниями и опытом для работы в данной области.
По результатам изучения представленных кандидатом документов и проведения собеседования между ним и Академией заключается двусторонний гражданско-правовой договор.
Разработка и внедрение международных академических обменов, программ мобильности и совместных образовательных программ в Академии.
Проведение переговоров, установление, расширение и развитие связей с зарубежными университетами и образовательными учреждениями по вопросам совместных образовательных программ, международного академического обмена и мобильности, а также системный анализ текущей работы, устранение существующих проблем и подготовка предложений по новым направлениям.
Содействие организации и координации стажировок, повышения квалификации и участия в научно-практических мероприятиях (конференции, семинары, тренинги, круглые столы, исследования) для представителей Академии, исследователей, слушателей и студентов в зарубежных образовательных учреждениях, а также реализация программ обмена с зарубежными учебными заведениями.
Содействие организации и координации совместных исследований с зарубежными научно-исследовательскими учреждениями и университетами, помощь в назначении зарубежных научных руководителей для сотрудников, исследователей и слушателей Академии.
Содействие организации и координации мероприятий национального, регионального и международного уровня (конференции, семинары, круглые столы и т.д.) с участием международных и зарубежных партнеров.
Информирование о международных и зарубежных грантах, программах и проектах, а также содействие участию Академии.
Обеспечение участия Академии в программах и проектах, реализуемых международными и зарубежными партнерами в рамках деятельности Академии.
Привлечение международных и зарубежных экспертов для работы в Академии на долгосрочной и краткосрочной основе.
Создание и ведение систематизированной базы данных по задачам и мероприятиям в области совместных образовательных программ и академической мобильности.
Подготовка пресс-релизов по вопросам совместных образовательных программ, академического обмена и мобильности, а также их публикация на официальном сайте Академии.
В соответствии с законодательством специалисту могут быть возложены дополнительные обязанности.
Наличие как минимум двух лет опыта работы в области международного сотрудничества, совместных образовательных программ и академической мобильности в высших учебных заведениях и международных организациях.
Соответствующие документы (сертификаты) по данной специальности.
Отличное знание узбекского, английского и русского языков (сертификаты).
Инициативность, способность эффективно работать в команде, ответственность за выполнение заданий в срок, ориентированность на достижение высоких результатов.
Срок выполнения работы: 3 месяца с возможностью продления по необходимости или перехода на постоянную работу в Академии на основе гражданско-правового трудового договора.
Размер оплаты труда: по соглашению сторон и зависит от объема и качества выполненных задач. Оплата производится по результатам выполненных работ на основе достигнутых соглашений.
График работы: 40 часов в неделю, 5 рабочих дней.
Порядок подачи документов: Кандидату необходимо отправить электронные копии следующих документов: удостоверение личности (паспорт или ID карта), фотография, диплом о высшем образовании и приложение к нему, трудовая книжка, соответствующие сертификаты на электронные адреса:
int.proacademy.uz@gmail.com, int@proacademy.uz.
После рассмотрения предоставленных документов, по необходимости, с кандидатом будет проведено собеседование в составе комиссии.