2026 йил 30 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида “Тергов ҳаракатларини ўтказишда сунъий интеллектдан фойдаланиш истиқболлари” мавзусида республика илмий-амалий конференцияси бўлиб ўтади.
Конференцияда 30 дан ортиқ ҳамкор ташкилотлар мутахассислари, профессор-ўқитувчилари, ёш олимлар ҳамда етакчи экспертлар иштирок этади.
Тадбир якунига кўра илмий мақола ва тезислар тўплами нашр этилиши режалаштирилган. Илмий-тадқиқот фаолиятини амалга оширувчи соҳа мутахассислари ва изланувчилар мақолаларни https://t.me/investigationAI Телеграм орқали юборишлари мумкин.

On April 30, 2026, the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan will host a republican scientific-practical conference titled "Prospects for Using Artificial Intelligence in Investigative Actions."
The conference will be attended by more than 30 specialists from partner organizations, professors, young scientists, and leading experts.
Following the event, the publication of a collection of scientific articles and abstracts is planned. Specialists in the field and researchers engaged in research activities can send articles via https://t.me/investigationAI Telegram.