2026 йил 30 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида “Тергов ҳаракатларини ўтказишда сунъий интеллектдан фойдаланиш истиқболлари” мавзусида республика илмий-амалий конференцияси бўлиб ўтади.
Конференцияда 30 дан ортиқ ҳамкор ташкилотлар мутахассислари, профессор-ўқитувчилари, ёш олимлар ҳамда етакчи экспертлар иштирок этади.
Тадбир якунига кўра илмий мақола ва тезислар тўплами нашр этилиши режалаштирилган. Илмий-тадқиқот фаолиятини амалга оширувчи соҳа мутахассислари ва изланувчилар мақолаларни https://t.me/investigationAI Телеграм орқали юборишлари мумкин.

30 апреля 2025 года в Правоохранительной академии Республики Узбекистан начнет работу Республиканская научно-практическая конференция на тему: «Перспективы использования искусственного интеллекта в проведении следственных действий».
В конференции примут участие специалисты, профессорско-преподавательский состав, молодые ученые и ведущие эксперты более чем из 30 партнерских организаций.
По итогам Республиканской научно-практической конференции планируется издание сборника научных статей и тезисов. Специалисты, осуществляющие научно-исследовательскую деятельность, и соискатели могут отправить статьи по Телеграм профилю https://t.me/investigationAI.