Қорақалпоғистон Республикаси прокуратураси ходимлари малакасини ошириш тадбирлари
Жорий йилнинг 16-18 январь кунлари Бош прокуратура Академияси томонидан Қорақалпоғистон Республикаси прокуратураси ходимларининг малакасини ошириш машғулотлари ўтказилди.
Мазкур машғулотларда прокуратура органларида ишларни режалаштириш, ташкиллаштириш, ижро интизомини мустаҳкамлаш ҳамда прокуратура органларида таҳлилий фаолиятни ташкил этиш масалалари таҳлил қилинди.
Шунингдек, тадбиркорлик ва инвестицияларни ҳимоя қилишнинг айрим долзарб масалалари, ижтимоий ва иқтисодий соҳаларда қонунлар устидан назоратни ташкил этиш масалалари муҳокама қилинди.
Тадбирларда иштирокчиларнинг аввалдан етказиб берилган ўқув материалларни ўзлаштирганлиги бўйича тайёргарлигини аниқлаштириш ҳамда улар асосидаги муаммоли масалалар, қизиқтирган саволларга жавоблар бериш орқали муҳокама шаклида ўтказилди.

Мероприятия по повышению квалификации сотрудников прокуратуры Республики Каракалпакстан
16-18 января текущего года Академией Генеральной прокуратуры проведены мероприятия по повышению квалификации сотрудников органов прокуратуры Республики Каракалпакстан.
В ходе занятий обсуждены вопросы планирования и организации работы в органах прокуратуры, укрепления служебной и исполнительской дисциплины сотрудников, а также осуществления системного анализа деятельности.
Кроме того, были рассмотрены вопросы защиты инвестиций и прав предпринимателей, организации надзора за исполнением законодательства в экономической сфере, укрепления прокурорского надзора и обеспечения полномочий прокурора в уголовном, гражданском, экономическом, а также административном судопроизводстве.
На основе ранее направленных для самостоятельной подготовки учебных материалов, актуальных вопросов действующего законодательства и проблем, возникающих на практике, были обсуждены наиболее эффективные формы и методы организации работы.