Лунд университетининг (Швеция) Ҳуқуқ социологияси департаменти билан ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди
2019 йил 21 январ куни Бош прокуратура Академияси раҳбариятининг Швеция ва Финляндия давлатларига ташрифи доирасида Лунд университетининг (Швеция) Ҳуқуқ социологияси департаменти билан Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академияси ўртасида ҳамкорлик тўғрисида Меморандум имзоланди.
Лунд университетининг Ҳуқуқ социологияси департаменти билан келишувга эришиш ҳуқуқбузарликлар профилактикаси соҳасида ўзаро академик алмашинув ва биргаликда тадқиқотлар ўтказиш йўли орқали Бош прокуратура Академиясининг илмий-тадқиқот салоҳиятини оширишга кенг имкониятлар яратади.
Тадбир якунига кўра, Европа комиссиясининг «Erasmus+ International Credit Mobility» дастури доирасидаги лойиҳалар устида ҳамкорликда ишлаш ҳақида келишиб олинди.
Учрашув якунида томонлар ҳамкорлик истиқболларини муҳокама қилиб, биргаликда олиб бориладиган бошқа соҳаларини ҳам белгилаб олишди.

Подписан Меморандум о сотрудничестве с Департаментом социологии права Лундского университета (Швеция)
21 января 2019 года в рамках академического визита руководства  Академии Генеральной прокуратуры в Швецию и Финляндию, подписан Меморандум о сотрудничестве между Департаментом социологии права Лундского университета (Швеция) и Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.
Установление сотрудничества с Департаментом социологии права Лундского университета будет способствовать повышению научно-образовательного потенциала Академии Генеральной прокуратуры путем осуществления академического обмена и организации совместных исследований в области профилактики правонарушений.
В ходе мероприятия шведскими коллегами была представлена информация о деятельности Департамента социологии права Лундского университета, организации научно-исследовательской работы и учебного процесса.
По итогам встречи, достигнута договоренность о начале работы над совместным проектом в рамках программы Европейской комиссии «Erasmus+ International Credit Mobility».
Также стороны обсудили другие перспективы сотрудничества, определили области дальнейшей совместной работы.