Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси ахборот технологиялари ва дастурий инжиниринг соҳасидаги мутахассис вазифасига танлов эълон қилади (фуқаролик-ҳуқуқий шартнома асосида вақтинчалик иш)
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 03.11.2025 йилдаги Рақамли прокуратура – 2030” стратегиясини тасдиқлаш ва уни самарали амалга ошириш чора-тадбирлари тўғрисидаги ПФ-204-сон Фармони доирасида Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академиясида Киберҳуқуқ бакалавриат таълим йўналиши жорий этилганлиги муносабати билан ахборот технологиялари ва дастурий инжиниринг соҳасидаги мутахассисни вақтинчалик асосда жалб қилиш зарурати мавжуд.
Мутахассис томонидан тақдим этилган ҳужжатлар маъқулланган ва талабгор танловдан ўтган тақдирда, у билан Академия ўртасида икки томонлама фуқаролик-ҳуқуқий шартнома имзоланади.
Киберхавфсизлик асослари ва Ахборот технологиялари асослари каби техник йўналишдаги модулларни ўқув жараёнига жорий этиш ва амалга ошириш учун зарур бўлган техник ҳамда дастурий таъминотни ташкил этиш, амалий машғулотлар учун ахборот-технологик инфратузилмани яратиш ва техник жиҳатдан қўллаб-қувватлаш, шунингдек, мазкур модуллар бўйича профессор-ўқитувчилар таркибига техник-эксперт кўмагини кўрсатиш.
– кибержиноятчилик, ахборот хавфсизлиги ёки рақамли ҳуқуқ соҳасида тегишли ҳужжатга (тегишли намунадаги сертификатга) эга бўлиш;
– дастурий таъминот ишлаб чиқиш ёки ахборот технологиялари соҳасида камида икки йиллик иш тажрибасига эга бўлиш;
– ўзбек, инглиз ва рус тилларини яхши билиш.
Мазкур иш муддати 2 (икки) ойни ташкил этади (заруратга кўра, шартнома муддати тарафлар келишуви билан қўшимча келишув асосида узайтирилиши мумкин).
Талаблар: ташаббускорлик, жамоа билан ҳамнафас ишлаш, берилган топшириқларни ўз вақтида бажариш.
Иш вақти: ҳафтасига 40 соатни ташкил қилади.
Талабгор Академия Кадрлар бўлимига фуқаролик паспорти ёки ID-картаси билан шахсан мурожаат қилиб, тегишли ҳужжатлар (шахсини тасдиқловчи ҳужжат, объективка, олий маълумот тўғрисидаги диплом ва унинг иловаси, меҳнат дафтарчаси нусхаси, СТИР маълумотномаси)ни тақдим этиши лозим. Тақдим этилган ҳужжатлар ўрганиб чиқилганидан сўнг, талабгор билан танлов комиссияси таркибида суҳбат ўтказилади.

В связи с внедрением в Правоохранительной академии Республики Узбекистан направления бакалавриата «Киберправо» в рамках Указа Президента Республики Узбекистан от 03.11.2025 года № УП-204 «Об утверждении Стратегии «Цифровая прокуратура – 2030» и мерах по ее эффективной реализации» имеется необходимость во временном привлечении специалиста в сфере информационных технологий и программного инжиниринга.
В случае одобрения представленных специалистом документов и прохождения претендентом конкурсного отбора между ним и Академией заключается двусторонний гражданско-правовой договор.
организация необходимого технического и программного обеспечения для внедрения и реализации в учебном процессе модулей технического направления, таких как «Основы кибербезопасности» и «Основы информационных технологий», создание и техническая поддержка информационно-технологической инфраструктуры для практических занятий, а также оказание технической и экспертной поддержки профессорско-преподавательскому составу по данным модулям.
– наличие соответствующего документа (сертификата установленного образца) в сфере киберпреступности, информационной безопасности или цифрового права;
– наличие не менее двух лет опыта работы в сфере разработки программного обеспечения или информационных технологий;
– хорошее знание узбекского, английского и русского языков.
Срок выполнения данной работы составляет 2 (два) месяца (при необходимости срок действия договора может быть продлен по соглашению сторон на основании дополнительного соглашения).
Размер оплаты выполненной работы определяется по соглашению сторон и выплачивается претенденту по результатам выполненной работы.
Рабочее время: 40 часов в неделю.
Претенденту необходимо лично обратиться в Отдел кадров Академии с гражданским паспортом или ID-картой и представить соответствующие документы (документ, удостоверяющий личность, объективку, диплом о высшем образовании и его приложение, копию трудовой книжки, справку с указанием ИНН). После изучения представленных документов с претендентом проводится собеседование в составе конкурсной комиссии.