Ўзбекистон Республикаси Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси раҳбарияти Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Эл-юрт умиди» стипендияси совриндорларига бағишланган халқаро форумда иштирок этди. Тадбир доирасида Академиянинг таълим соҳасидаги самарали ҳамкорлиги алоҳида эътироф этилди.
«Эл-юрт умиди» жамғармаси томонидан Ҳуқуқни муҳофаза қилиш академияси «Йилнинг энг фаол таълим ҳамкори» деб топилди. Шунингдек, Академияга таълим соҳасидаги самарали ҳамкорлик ва амалга оширилаётган ташаббусларга қўшаётган ҳиссаси учун ташаккурнома топширилди.
Форумда иқтидорли ёшларни қўллаб-қувватлаш, уларнинг етакчи хорижий таълим муассасаларида билим ва тажриба орттириши, замонавий билим ва компетенцияларга эга кадрларни тайёрлаш масалалари муҳокама қилинди. 2026 йилги биринчи очиқ танлов натижаларига кўра, 210 нафар ёш Ўзбекистон Республикаси Президентининг «Эл-юрт умиди» стипендияси совриндори бўлди.
Академия ва «Эл-юрт умиди» жамғармаси ўртасидаги ҳамкорликни келгусида янада кенгайтириш, истиқболли кадрларни қўллаб-қувватлаш ҳамда қўшма таълим ташаббусларини амалга ошириш кўзда тутилган.

The leadership of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan participated in the international forum dedicated to the recipients of the “El-yurt umidi” Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan. Within the framework of the event, the Academy’s effective cooperation in the field of education was particularly recognized.
The Law Enforcement Academy was named “The Most Active Educational Partner of the Year” by the “El-yurt umidi” Foundation. The Academy was also presented with a letter of appreciation for its effective cooperation in the field of education and its contribution to ongoing initiatives.
The forum discussed issues related to supporting talented young people, enabling them to gain knowledge and experience at leading foreign educational institutions, and training personnel with modern knowledge and competencies. According to the results of the first open competition in 2026, 210 young people became recipients of the “El-yurt umidi” Scholarship of the President of the Republic of Uzbekistan.
The Academy and the “El-yurt umidi” Foundation plan to further expand their cooperation, support promising personnel, and implement joint educational initiatives.