2019 йил 25 февраль куни Бош прокуратура Академиясида Elsevier (Нидерландия) компанияси билан амалий ҳамкорлик давоми сифатида “Илмий фаолиятда замонавий ахборот платформалари” мавзусида ўқув семинари ўтказилди.
Семинарда Elsevier компаниясининг минтақавий директори А.Оспанова ва миллий координатори Д.Алланазарова маъруза қилди. Тадбирда Академия ходимлари ва илмий тадқиқотчилари иштирок этди.
Семинар давомида илмий мақолаларни халқаро стандартлар асосида ёзишнинг ўзига хос хусусиятлари тўғрисида батафсил тушунтириш берилиб, юқори рейтингли халқаро журналларга мақолаларни чоп этиш бўйича маслаҳат ва тавсиялар берилди. Шунингдек, иштирокчилар SCOPUS, ScienceDirect, Mendeley каби ахборот платформалари ва ресурсларидан илмий фаолиятда фойдаланишнинг имкониятлари билан таништирилди.

Современные информационные платформы в научной деятельности
25 февраля 2019 года в Академии Генеральной прокуратуры в качестве продолжения практического сотрудничества с компанией Elsevier (Нидерланды) организован учебный семинар на тему: «Современные информационные платформы в научной деятельности».
Лекторами выступили региональный директор компании Elsevier А.Оспанова и национальный координатор Д.Алланазарова. В мероприятии приняли участие сотрудники и научные исследователи Академии.
В ходе семинара были подробно разъяснены особенности написания научных статей на основе международных стандартов, советы и рекомендации по подготовке статей для публикации в международных журналах с высоким рейтингом. Участники были ознакомлены с возможностями информационных платформ и ресурсов SCOPUS, ScienceDirect, Mendeley в научной деятельности.