Ички ишлар вазирлиги Малака ошириш институти профессор-ўқитувчилари иштирокида ўқув машғулотлари ташкил қилинди
2019 йилнинг биринчи ярмида жиноятларни фош этиш ва тезкор-қидирув фаолияти йўналишларида ишларни самарали ташкил этиш учун биринчи навбатда бажарилиши зарур бўлган амалий тадбирлар бўйича Йўл харитасининг тегишли бандлари ижроси доирасида ички ишлар органларининг ходимларининг малакасини оширишга масъул шахсларнинг педагогик маҳоратини кучайтириш мақсадида жорий йилнинг 26-28 март кунлари Бош прокуратура Академиясида Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Малака ошириш институти профессор-ўқитувчилари иштирокида ўқув машғулотлари ташкил қилинди.
Ўқув курслар давомида Академия профессор-ўқитувчилари томонидан ўқув жараёнида интерфаол методлардан фойдаланиш, ўқув жараёнини ташкил этишнинг психологик жиҳатлари ва бунда қўлланиладиган янги технологиялар, тингловчиларни баҳолаш мезонлари, модул тизими имкониятлари ҳақида батафсил маълумотлар берилди.
Қатнашчилар машғулот жараёнида ўзларини қизиқтирган саволларга жавоб олишди ва амалда ўқув жараёнида дуч келадиган муаммоли ҳолатларни муҳокама қилишди.
Семинар тренингларнинг самарали бўлганлигини инобатга олиб, уларни келгусида ҳам ташкил қилиш борасида келишиб олинди.

Организованы учебные курсы для профессорско-преподавательского состава Института повышения квалификации МВД
В рамках исполнения соответствующих пунктов Дорожной карты мероприятий по эффективной организации работы в сфере раскрытия преступлений и оперативно-розыскной деятельности на первую половину 2019 года, а также в целях укрепления педагогического мастерства сотрудников, ответственных за повышение квалификации работников органов внутренних дел, 26–28 марта текущего года в Академии Генеральной прокуратуры организованы учебные курсы для профессорско-преподавательского состава Института повышения квалификации Министерства внутренних дел.
В  рамках учебных курсов профессорско-преподавательским составом Академии была дана подробная информация об использовании интерактивных методов, психологических аспектах и новых технологиях применяемых в учебном процессе, а также критериях оценки знаний слушателей и возможностях модульной системы.
В ходе занятий участники получили ответы на интересующие вопросы и обсудили проблемные вопросы, которые возникают в учебном процессе.
Принимая во внимание эффективность учебных семинаров-тренингов, принято решение об организации таких мероприятий в будущем.