29 апрель куни Бош прокуратура Академиясининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди.
Мажлисда жорий йилнинг 16-17 май кунлари Бош прокуратура Академиясининг ташкил этилганлигининг бир йиллигига бағишланган “Ҳуқуқни муҳофаза қилиш соҳасида илмий ва таълим салоҳиятини ошириш: замонавий тенденциялар ва истиқболлари” мавзусида бўлиб ўтадиган халқаро конференциясига тайёргарлик масалалари кўриб чиқилди.
Академия профессор-ўқитувчилари томонидан тайёрланган “Тезкор қидирув фаолияти ва инсон ҳуқуқлари” ва “Фуқаролик суд ишларини юритишда ошкоралик тамойили ва жамоатчилик назоратини таъминлашнинг долзарб масалалари” номли монографиялар ҳам Кенгаш аъзолари томонидан муҳокама қилинди.

Очередное заседание Совета Академии
В ходе заседания рассмотрен вопрос тщательной подготовки и проведения предстоящей международной конференции на тему: «Повышение научного и образовательного потенциала в сфере правоохранительной деятельности: современные тенденции и перспективы», приуроченной к первой годовщине образования Академии Генеральной прокуратуры, которая состоится 16-17 мая текущего года.
Членами Совета также обсуждены монографии, подготовленные профессорско-преподавательским составом Академии на тему: «Оперативно-розыскная деятельность и права человека» и «Принцип открытости в гражданском судопроизводстве и актуальные вопросы обеспечения общественного контроля».