“Терроризмга қарши кураш сиёсатини амалга оширишда Буюк Британия тажрибаси” мавзусида семинар ўтказилди
2019 йилнинг 25-26 апрел кунлари Бош прокуратура Академияси ва Буюк Британия элчихонаси билан ҳамкорликда “Терроризмга қарши кураш сиёсатини амалга оширишда Буюк Британия тажрибаси” мавзусида семинар ўтказилди.
Семинар ваколатли органларнинг терроризмга қарши кураш билан боғлиқ глобал ва илғор амалиёти ҳақида билимларини оширишга қаратилди.
Тадбирда Бош прокуратура, Миллий гвардия, Ички ишлар вазирлигининг тегишли тузилмалари ходимлари ҳамда Бош прокуратура ва Ички ишлар вазирлиги Академияларининг профессор-ўқитувчилари иштирок этишди.
Семинарда халқаро экспертлар сифатида терроризмга қарши кураш бўйича “AML Consultancy Global LTD” маслаҳатчилари Ральф Роше ва Уоррен Барлоулар маъруза қилишди.
Тадбир давомида Буюк Британиянинг терроризмга қарши курашга оид тажрибаси ва сиёсати, терроризмга оид жиноятларни тергов қилишда тезкор маълумотлар алмашинуви, криминалистик ва техник воситаларни қўллаш, экспертиза имкониятларидан самарали фойдаланиш каби масалалар муҳокама этилди.

Проведен семинар на тему «Опыт Великобритании в осуществлении контртеррористической политики
25-26 апреля 2019 года Академией Генеральной прокуратуры совместно с Посольством Великобритании организован семинар на тему: «Опыт Великобритании в осуществлении контртеррористической политики».
Семинар был направлен на повышение осведомленности компетентных органов о глобальной и передовой практике борьбы с терроризмом.
В мероприятии приняли участие работники соответствующих подразделений Генеральной прокуратуры, Национальной гвардии, Министерства внутренних дел, а также профессорско-преподавательский состав Академии Генеральной прокуратуры и Академии Министерства внутренних дел.
На семинаре в качестве международных экспертов выступили консультанты «AML Consultancy Global LTD» по борьбе с терроризмом Ральф Роше и Уоррен Барлоу (Великобритания).
В ходе семинара были обсуждены опыт и политика Великобритании по борьбе с терроризмом, методы обмена разведданными, применение криминалистических и технических средств, эффективное использование возможностей экспертизы и достижений науки в ходе расследования преступлений, связанных с терроризмом.