Академия магистратураси тингловчилари Ўзбекистон Республикаси прокуратура органлари тарихи билан танишди
2020 йил 2 март куни Ўзбекистон Республикаси прокуратура органлари фахрийларни ижтимоий қўллаб-қувватлаш жамоатчилик маркази раиси Б.Х.Калоновнинг магистратура тингловчилари билан навбатдаги учрашуви бўлиб ўтди.
Б.Х.Калонов тингловчиларни Ўзбекистон прокуратураси тарихи билан таништириб, жумладан мустақилликни қўлга киритгунга қадар прокуратура органлари фаолияти, истиқлол йилларида тизимни чинакам мустақил Ўзбекистон прокуратурасига айлантириш борасида қўйилган тарихий қадамлар ҳақида батафсил тўхталиб ўтди.
Маърузачи Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёевнинг Олий Мажлисга қилган мурожаатномасига асосан жамиятимизнинг барча соҳалари каби суд-ҳуқуқ соҳасида ҳам кенг кўламли ислоҳотлар амалга оширилаётганлигини ҳамда бу борада бугунги куннинг долзарб муаммоларини ҳал этишда прокуратура ходимларининг ўрнини алоҳида таъкидлаб ўтди.

Слушатели магистратуры Академии ознакомились с историей органов прокуратуры Республики Узбекистан
2 марта 2020 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялась очередная встреча председателя Общественного центра по поддержке ветеранов органов прокуратуры Республики Узбекистан Б.Х.Калонова со слушателями магистратуры.
В ходе встречи Б.Х.Калонов ознакомил слушателей с историей прокуратуры Узбекистана, в частности, проинформировал о деятельности органов прокуратуры до обретения независимости, последовательных исторических шагах по формированию подлинно независимой системы органов прокуратуры республики.
Докладчик особо отметил масштабные реформы, осуществляемые в судебно-правовой сфере равно как и во всех сферах жизни общества, новый вектор которых определил Глава государства в своем Послании Олий Мажлису 24 января 2020 года, а также роль и место работников прокуратуры в решении актуальных проблем современности.