ИҲTТ Шарқий Европа ва Марказий Осиё мамлакатлари учун Коррупцияга қарши курашиш тармоғи доирасида миллий мувофиқлаштирувчиларининг ишчи учрашуви
Жорий йилнинг 15 апрель куни Иқтисодий ҳамкорлик ва тараққиёт ташкилотининг Шарқий Европа ва Марказий Осиё мамлакатлари учун Коррупцияга қарши курашиш тармоғи миллий мувофиқлаштирувчиларининг видеоконференцалоқа учрашуви бўлиб ўтди. Унда тармоқда иштирокчи-давлатлар вакиллари қатнашди.
Сессия ишида Ўзбекистон томонидан Бош прокуратура Академияси ва Коррупцияга қарши куришиш бўйича республика идоралараро комиссиясининг эксперт гуруҳи раҳбарияти иштирок этди.
Учрашув давомида пандемия шароитида Тармоқнинг келгуси даврга мўлжалланган режалари ҳамда иштирокчи-давлатлар коррупцияга қарши курашишнинг турли масалалари, шу жумладан масофавий технологияларни қўллаган ҳолда ўқитиш бўйича ҳамкорлик истиқболлари муҳокама қилинди.

Рабочая встреча национальных координаторов Сети по борьбе с коррупцией для стран Восточной Европы и Центральной Азии ОЭСР
15 апреля с.г. в режиме видеоконференцсвязи состоялась встреча национальных координаторов Сети по борьбе с коррупцией для стран Восточной Европы и Центральной Азии (АКС) ОЭСР, в которой приняли участие практически все страны-участники Сети.
С узбекской стороны в работе сессии приняли участие руководство Академии Генеральной прокуратуры и экспертной группы Республиканской межведомственной комиссии по противодействию коррупции.
В ходе встречи состоялось обсуждение планов работы Сети на предстоящий период в условиях пандемии, а также перспектив взаимодействия стран-участников по различным вопросам борьбы с коррупцией, включая обучение с применением дистанционных технологий.