Секторларнинг самарали фаолиятини ташкил этиш масалалари бўйича ўқув машғулотлари ўтказилди
Академия томонидан Бош прокуратуранинг тегишли тармоқлари билан ҳамкорликда жорий йилнинг 14 июнь кунидан 12 июль кунига қадарли «Секторлар фаолиятини тўғри ташкил этиш ва самарадорлигини ошириш усуллари» мавзусида видеоконференцалоқа шаклида ўқув машғулотлари ўтказилди.
Ўқув машғулотларида Қорақалпоғистон Республикаси ва вилоят прокурорларининг тегишли ўринбосарлари, туман ва шаҳар прокурорлари ҳамда секторлар бўйича масъул котиблар иштирок этдилар.
Иштирокчиларга секторлар штаблари фаолиятини ташкил этиш, штаб аъзолари фаолиятини назорат қилиш, аҳоли ва ижтимоий объектлар муаммоларини ўрганиш, кам таъминланган оилалар аҳволини яхшилаш ҳамда келиб тушаётган мурожаатларни кўриб чиқиш билан боғлиқ муаммоли масалаларни ҳал қилиш усуллари тушунтириб ўтилди.

Проведены учебные курсы по вопросам организации эффективной деятельности секторов
Академией совместно с соответствующими подразделениями Генеральной прокуратуры в период с 14 июня по 12 июля т.г. проведен курс учебных занятий с использованием средств видеоконференцсвязи на тему: «Методы правильной организации и повышения эффективности деятельности секторов».
В мероприятиях приняли участие соответствующие заместители прокуроров Республики Каракалпакстан и областей, прокуроры городов и районов, а также ответственные секретари секторов.
Участникам были разъяснены методы решения проблемных вопросов, связанных с организацией деятельности штаба, надзором деятельности членов штаба, изучением проблем населения и социальных объектов, улучшением состояния малообеспеченных семей и рассмотрением поступающих обращений.