ARIN-WCA тармоғининг истиқболдаги режалари муҳокамаси
Ғарбий ва Марказий Осиё давлатларининг активларни қайтариш бўйича идоралараро тармоғи (ARIN-WCA) Котибияти – Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясининг ташаббуси билан жорий йилнинг 1 июнь куни мазкур тармоқ ишчи гуруҳининг онлайн учрашуви ўтказилди. Учрашувда ARIN-WCA Котибияти, Бирлашган Миллатлар Ташкилотининг Наркотик моддалар ва жиноятчилик бўйича бошқармаси (UNODC) вакиллари ҳамда халқаро экспертлар иштирок этишди.
Учрашув қатнашчилари пандемия даврида ARIN-WCA тармоғини самарали бошқариш ва унинг фаолиятини янада ривожлантириш, активларни қайтариш соҳасида ҳамкорликни кенгайтириш, алоқа вакилларининг салоҳиятини оширишга қаратилган онлайн ўқув курсларини ташкил этиш, тармоқ Бошқарув гуруҳи аъзоларининг навбатдаги йиғилишини ўтказиш каби ташкилий масалаларни муҳокама қилишди.
Учрашув якунларига кўра иштирокчилар ARIN-WCA доирасида жорий йилда амалга оширилиши керак бўлган муҳим вазифа ва тадбирларни белгилаб олишди.

Обсуждение стратегических планов сети ARIN-WCA
По инициативе Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, выполняющей функцию Секретариата Межведомственной Сети по возвращению активов Западной и Центральной Азии (ARIN-WCA) 1 июня т.г. проведена онлайн встреча рабочей группы данной Сети. Во встрече приняли участие представители УНП ООН, Секретариата ARIN-WCA, а также международные эксперты по возврату активов.
Участники встречи обсудили вопросы эффективного управления и дальнейшего развития деятельности ARIN-WCA в период пандемии, расширения сотрудничества в сфере возврата активов, совершенствования механизмов участия в Сети, организации онлайн учебных курсов для повышения потенциала контактных лиц, подготовки очередной встречи членов Руководящей группы.
По итогам встречи участники определили приоритетные задачи и мероприятия в рамках ARIN-WCA, осуществление которых запланировано на 2020 год.