2020 йил 23 ноябрь куни Бош прокуратура Академиясида Академия фаолияти билан танишиш бўйича пресс-тур бўлиб ўтди.
Тадбирда 20 нафардан зиёд давлат ва нодавлат ОАВ вакиллари, блогерлар ҳамда интернет журналистика соҳасида фаолият кўрсатаётган мутахассислар  иштирок этдилар.
Пресс-тур давомида  меҳмонлар Академия кафедралари, бўлим ҳамда марказлари фаолияти, шунингдек ўқув жараёни, илмий-тадқиқотлар ҳамда таҳлилий фаолиятнинг ташкил этилиши билан атрофлича танишиш имкониятига эга бўлдилар.
Масс-медиа вакилларига Академия фаолиятига оид видеоматериаллар ва тақдимотлар намойиш этилиб, тегишли брошюра ва буклетлар тақдим этилди.
Шунингдек, меҳмонлар учун Академия биноси бўйлаб экскурсия ташкил этилди. Экскурсия давомида меҳмонлар суд процесси имитацияси хонаси, криминалистика хонаси ва полигони, электрон тир ва бошқа амалий ҳамда вазиятли машғулотлар ўтказиш учун махсус жиҳозланган хоналар, шунингдек Академия ўқув аудиторияларини кўздан кечиришди.
Меҳмонларда шунингдек электрон (масофавий) ўқитиш, воқеа жойини виртуал кўздан кечириш, Академия мультимедиа марказининг имкониятлари қизиқиш уйғотди.
Тадбир давомида меҳмонлар учун тергов-криминалистика тактикалари ва методикаларини амалий қўллаш имитациясида, шунингдек махсус ташкил этилган танловларда иштирок этиш имконияти яратилди.

Пресс-тур в Академии Генеральной прокуратуры
23 ноября 2020 года в Академии Генеральной прокуратуры состоялся пресс-тур по ознакомлению с деятельностью Академии.
В мероприятии приняли участие более 20 представителей государственных и негосударственных СМИ, а также блогеры и эксперты в области интернет-журналистики.
В ходе пресс-тура участники получили возможность всесторонне ознакомиться с деятельностью кафедр, центров и отделов Академии, а также организацией учебного процесса, научных исследований и аналитической деятельности.
Представителям масс-медиа были продемонстрированы видеоматериалы и презентации о деятельности Академии, вручены соответствующие брошюры и буклеты.
Также для участников была организована и проведена экскурсия по зданию Академии. В ходе экскурсии гости осмотрели зал имитации судебного процесса, криминалистические кабинеты и полигоны, электронный тир, другие специально оборудованные помещения для проведения практических и ситуационных занятий, а также учебные аудитории Академии.
Интерес у гостей также вызвали возможности электронного (дистанционного) обучения, виртуального осмотра места происшествия, мультимедийного центра Академии.
В ходе мероприятия гостям была предоставлена возможность участия в имитации практического применения следственно-криминалистических тактик и методик расследования преступлений, а также попытать свои силы в специально организованных конкурсах.