Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаменти ходимлари учун масофавий малака ошириш курси бошланди
Бош прокуратура Академиясида Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш департаментининг тезкор ходимлари ҳамда ишга янги қабул қилинган ходимлари учун навбатдаги малака ошириш курси бошланди.
Ўқув курси дастури жиноий схемалар ва коррупцион қилмишларни аниқлашда тизимли таҳлил, суриштирув ва тезкор-қидирув фаолиятини амалга ошириш, жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштириш, бюджет маблағларини талон-торож қилиш, солиқ ва валюта соҳасидаги жиноятларга қарши курашишни ташкил этиш масалаларини қамраб олган.
Курс давомида тингловчиларнинг шахсий ва ишчанлик сифатларини янада ошириш мақсадида вақтни унумли бошқариш, жамоада ижобий муҳитни ва психологик барқарорликни таъминлаш, низоларнинг олдини олиш ва мулоқот психологияси бўйича машғулотлар назарда тутилган.
Курсни ўтказишни лозим даражада ташкил этиш мақсадида тингловчиларга ишдан ажралмаган ҳолда курсни ўташ тартиби, амалий топшириқларни бажариш қоидалари таништирилиб, уларнинг Академия профессор-ўқитувчилари билан доимий алоқада бўлиш имкониятларини таъминлаш чоралари кўрилди.

Стартовал дистанционный курс повышения квалификации сотрудников Департамента по борьбе с экономическими преступлениями
Академией Генеральной прокуратуры начат очередной дистанционный курс повышения квалификации оперативных и вновь принятых на работу сотрудников Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре.
Программа курса включает вопросы проведения системного анализа в ходе расследований преступных схем и коррупционных деяний, организации дознания и оперативно-розыскной деятельности, противодействия преступлениям в сфере легализации преступных доходов, хищений бюджетных средств, налоговых и валютных преступлений.
Для развития личных и деловых качеств слушателей в рамках курса предусмотрены занятия по эффективному управлению временем, обеспечению положительной среды в коллективе и психологической устойчивости, предотвращению конфликтов и психологии общения.
В целях организации и проведения курсов на должном уровне слушателям предварительно разъяснен порядок прохождения курсов без отрыва от работы, правила выполнения практических задач, а также обеспечена бесперебойная связь слушателей с профессорско-преподавательским составом Академии.