Мини-футбол бўйича идоралараро турнир ўтказилди
Бош прокуратура Академияси ва Судьялар олий мактаби ҳамкорлигида мини-футбол бўйича томонлар профессор-ўқитувчилари ва магистратура тингловчилари ўртасида мини-футбол бўйича турнир ўтказилди.
Мазкур турнир спорт воситасида прокуратура ва суд ходимларининг жисмоний тайёргарлигини ошириш, қолаверса, ҳар иккала ўқув муассасалари ўртасидаги дўстона ҳамкорлик алоқаларини мустаҳкамлаш мақсадида ташкил этилди.
Ўтказилган ўртоқлик учрашувлари натижаси бўйича финалга йўлланмани Бош прокуратура Академиясининг профессор-ўқитувчилар жамоаси ҳамда Судьялар олий мактаби магистратурасининг тингловчилари қўлга киритдилар. Ўйиндан кейинги пенальтилар серияси якунига кўра Судьялар олий мактаби магистратурасининг тингловчилари жамоаси ғолибликни қўлга киритди.

Межведомственный турнир по мини-футболу
Академией Генеральной прокуратуры совместно с Высшей школой судей организован турнир по мини-футболу среди профессорско-преподавательского состава и слушателей магистратуры сторон.
Целью организации данного турнира явилось повышение уровня физической подготовки сотрудников и слушателей образовательных учреждений посредством спорта, а также укрепление тесных партнерских взаимоотношений.
По итогам проведения серии встреч в финале встретились команды профессорско-преподавательского состава Академии Генеральной прокуратуры и слушателей магистратуры Высшей школы судей. По результатам серии послематчевых пенальти победителем стала команда слушателей магистратуры Высшей школы судей.