Криминоген вазиятнинг таҳлилига бағишланган семинар бўлиб ўтди
Академияда жиноятчилик кўрсаткичларига кўра “қизил” тоифага киритилган шаҳар ва туманларда криминоген вазиятни ўрганишга бағишланган ўқув семинари бўлиб ўтди.
Тадбирда Бош прокуратура, Ички ишлар вазирлиги ва Миллий гвардия ходимлари, шунингдек, вилоят прокуратураларининг бўлим бошлиқлари ҳамда тегишли шаҳар ва туман прокурорларининг ўринбосарлари иштирок этди.
Семинар давомида “қизил” тоифадаги ҳудудлардаги криминоген вазиятни илмий ёндашувлар асосида таҳлил қилиш, ҳудуднинг ўзига хос хусусиятларидан келиб чиққан ҳолда  вазиятни барқарорлаштиришнинг методикаси хусусида иштирокчиларга маълумотлар берилди.
Тадбирда тақдимот, инфографика ва жиноятчилик ҳолатини чуқур ўрганиш натижалари бўйича ишлаб чиқилган бошқа материаллар намойиш этилди.

Учебный семинар, посвященный анализу криминогенной ситуации в регионах
В Академии состоялся учебный семинар по вопросам исследования криминогенной ситуации в районах и городах, отнесенных к «красной зоне» по уровню преступности.
В мероприятии участвовали сотрудники Генеральной прокуратуры, Министерства внутренних дел и Национальной гвардии, а также начальники отделов областных прокуратур и заместители прокуроров соответствующих районов и городов.
В ходе семинара участникам даны разъяснения и основанные на научных подходах рекомендации по изучению и анализу криминогенной ситуации в регионах. Также участники ознакомлены со специально разработанной методике стабилизации ситуации, исходя из особых характеристик каждого региона.
В рамках семинара продемонстрированы презентации, инфографика и другие материалы, подготовленные по итогам углубленного анализа состояния преступности.
Академией в дальнейшем будет продолжено оказание научно-методического содействия в осуществлении данной работы.