Ўзаро ҳамкорликни ривожлантириш истиқболлари муҳокама қилинди
Бош прокуратура Академиясида Бош прокуратура Академияси раҳбариятининг Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлар Академияси бошлиғи Ш.Ҳ.Мамажонов ҳамда Академия бошлиғининг илмий ишлар ва инновациялар бўйича бошлиқ ўринбосари Р.С.Самаров билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашув кадрларни тайёрлаш, қайта тайёрлаш ва малакасини ошириш соҳасида тажриба алмашиш ҳамда икки томонлама ҳамкорликни кенгайтириш масалаларини муҳокама қилиш мақсадида ташкиллаштирилди.
Иштирокчилар Академиянинг илғор таълим ва ахборот-коммуникация технологиялари, амалиётга йўналтирилган компетенциявий ёндашув, интерактив ва муаммоли методлар асосида ўқув жараёнини ташкил этиш борасидаги тажрибаси билан танишдилар.
Бўлиб ўтган учрашув замонавий стандартлар ва талабларга жавоб берадиган ходимларни тайёрлаш ва қайта тайёрлаш мақсадида муассасалар ўртасидаги ҳамкорликни янада ривожлантиришга хизмат қилади.

Обсуждение перспектив развития двустороннего сотрудничества
В Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча руководства Академии Генеральной прокуратуры с начальником Академии Вооруженных Сил Республики Узбекистан Ш.М.Мамажоновым и заместителем начальника по научной работе и инновациям Р.С.Самаровым.
Встреча организована в целях обсуждения и обмена опытом по вопросам расширения двустороннего сотрудничества в сфере подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров.
Вниманию участников встречи представлен опыт Академии Генеральной прокуратуры по внедрению в образовательный процесс современных педагогических и информационно-коммуникационных технологий, организации обучения на основе практико-ориентированного и компетентностного подхода, интерактивных, ситуационных и имитационных образовательных методов.
Встреча позволила определить приоритетные направления сотрудничества двух учреждений в целях подготовки и переподготовки кадров, отвечающих современным требованиям и стандартам.