Жамоатчилик билан алоқалар ва ҳуқуқий ахборот тармоқлари ходимлари учун ўқув курси бошланди
2021 йил 17 май куни Бош прокуратура Академиясида прокуратура органларининг Жамоатчилик билан алоқалар ва ҳуқуқий ахборот тармоқлари ходимлари учун “Прокуратура органларининг оммавий ахборот воситалари билан алоқаларини ташкил этиш масалалари” мавзусида қисқа муддатли ўқув курси бошланди.
Курс Бош прокурор ўринбосари С.Б.Ортиқова томонидан ўтказилган “Ўзбекистонда ахборот сиёсати ва прокуратура органларининг ушбу сиёсатни амалга оширишдаги роли” мавзусидаги ўқув машғулоти билан бошланди.
Мазкур курс янги Ўзбекистоннинг ахборот сиёсати олдида турган вазифалар, негатив маълумотлар ва фейк ахборотлар билан ишлаш, контент стратегия тузиш, ижтимоий тармоқлар орқали тарқалаётган хабарларга прокуратура органлари томонидан тезкорлик билан муносабат билдириш ва соҳада мавжуд муаммоларни бартараф этишнинг аниқ, тизимли ҳамда амалий чораларини кўриш бўйича таклиф ва тавсияларни ишлаб чиқиш масалаларига бағишланади.

Стартовал курс повышения квалификации для сотрудников прокуратуры по связям с общественностью и правовой информации
17 мая 2021 года в Академии Генеральной прокуратуры стартовал краткосрочный учебный курс на тему: «Вопросы организации взаимоотношений органов прокуратуры со средствами массовой информации» для сотрудников органов прокуратуры по связям с общественностью и правовой информации.
Курс начался с учебного занятия на тему:  «Роль информационной политики Республики Узбекистан и участие органов прокуратуры в её реализации», который провела заместитель Генерального прокурора Республики Узбекистан С.Б.Артыкова.
В процессе курса будут рассмотрены такие приоритетные задачи, стоящие перед информационной политикой в современном Узбекистане, как работа с негативной и фейковой информацией, разработка контент стратегии, оперативное реагирование органов прокуратуры на сообщения, распространяемые через социальные сети, и разработке предложений и рекомендаций по конкретным, системным и практическим мерам по устранению существующих проблем в этой области.