Халқаро конференция материаллари тўплами нашр этилди
“Аҳоли миграциясида рақамли визалар платформасини ишлаб чиқиш” мавзусидаги инновацион лойиҳа доирасида “Мамлакатимизда миграция соҳасидаги давлат бошқарувининг долзарб масалалари” мавзусида халқаро илмий нашр тайёрланди.
Мазкур нашр миграция соҳасидаги давлат бошқарувининг стратегик жиҳатларини аниқлаш, устувор хусусиятларини тадқиқ этиш, миграцион қонунчилик ва ташкилий-институционал механизмларнинг ишлаш ҳолатини ўрганиш асосида мавжуд муаммо ва камчиликларнинг бартараф этилиши, миграция жараёнларини самарали тартибга солиш тизимини такомиллаштиришга қаратилган илмий асосланган таклиф ва тавсияларни ишлаб чиқиш мақсадида бўлиб ўтган халқаро илмий-амалий онлайн конференция материалларидан иборат.
Ушбу тўпламда миллий ва чет эл олий таълим ва илмий тадқиқот институтлари экспертлари, қонун чиқарувчи ҳокимият вакиллари, суд ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари, миграция муносабатларини тартибга солиш билан шуғулланувчи идоралар ходимлари, фуқаролик жамияти институтлари вакиллари, миграция муаммолари билан шуғулланаётган тадқиқотчиларнинг мақола ва тезислари ўрин олган.

Опубликован сборник материалов международной конференции
В рамках инновационного проекта «Разработка платформы цифровых виз по миграции населения» подготовлен сборник научных статей «Актуальные вопросы государственного управления в сфере миграции».
Сборник состоит из материалов международной научно-практической конференции, организованной в целях выработки научно обоснованных предложений и рекомендаций по совершенствованию системы эффективного регулирования миграционных процессов, разрешения существующих проблем и искоренения недостатков путем определения стратегических аспектов государственного управления в сфере миграции, исследования приоритетных особенностей, изучения состояния миграционного законодательства и функционирования организационно-институциональных механизмов.
Издание включает в себя статьи и тезисы экспертов национальных и зарубежных высших учебных и научно-исследовательских институтов, представителей законодательной власти, работников судебных и правоохранительных органов, ведомств, регулирующих миграционные отношения, представителей институтов гражданского общества, а также исследователей, изучающих проблемы миграции.