Aкадемия ходимлари коррупцияга қарши курашиш бўйича халқаро мутахассислар учун онлайн вебинарда иштирок этишди
Aкадемия ходимлари коррупцияга қарши курашиш бўйича халқаро мутахассислар учун Корея Республикасининг Коррупцияга қарши курашиш ва инсон ҳуқуқлари бўйича комиссияси (ACРC) томонидан ўташкил этилган халқаро онлайн вебинарда қатнашдилар.
Коррупцияга қарши курашиш ва инсон ҳуқуқлари бўйича комиссия ҳузуридаги Коррупцияга қарши таълим институти (ACТI) маърузачилари Корея Республикасида коррупцияга қарши курашиш борасидаги ҳуқуқий сиёсат ва институционал асослар, коррупцияга қарши стратегиялар, коррупцияни ўлчаш, коррупциявий жиноятларни тергов қилиш, шунингдек порахўрликка қарши курашиш бўйича халқаро чора-тадбирлар каби мавзуларда машғулотлар ўтказдилар.
Вебинар давомида тингловчилар AҚШ, Буюк Британия, Aвстралия, Япония, шунингдек Корея Республикасининг коррупцияга қарши стратегиясини шакллантириш ва амалга ошириш борасидаги миллий ва ҳудудий даражадаги тажрибаси, қонунчилик базаси, коррупцияга оид ҳуқуқбузарликларни тергов қилишнинг тактикаси ва усуллари, коррупция хавфини баҳолаш, коррупция ҳақида хабар берувчиларни ҳимоя қилишнинг институционал ва ташкилий-ҳуқуқий тизими билан танишдилар.
Тадбирда қатнашиш Aкадемия профессор-ўқитувчиларига ва Бош прокуратура ходимларига коррупцияга қарши тизимли курашиш соҳасида ўз билим ва кўникмаларини мустаҳкамлаш, коррупцияга оид ҳуқуқбузарликларни тергов қилишнинг илғор хорижий тактикаси ва методикаси билан яқиндан танишиш имконини берди.

Сотрудники Академии приняли участие на международном вебинаре для специалистов по борьбе с коррупцией
Сотрудники Академии приняли участие на международном вебинаре для специалистов по борьбе с коррупцией, организованном Комиссией по противодействию коррупции и правам человека (ACRC) Республики Корея.
Лекторами Института антикоррупционного обучения (ACTI) при Комиссии по борьбе с коррупцией и защите гражданских прав Республики Корея проведены занятия по вопросам правовой политики и институциональных основ противодействия коррупции в Республике Корея, антикоррупционных стратегий, измерения коррупции, расследования коррупционных преступлений, а также международных мер по борьбе со взяточничеством.
В ходе вебинара слушатели ознакомлены с опытом США, Великобритании, Австралии, Японии, а также Республики Корея в сфере формирования и реализации антикоррупционных стратегий и измерения коррупции как на национальном, так и региональном уровнях, правовых основах, тактике и методике расследования коррупционных правонарушений, оценки риска коррупции, институциональной и организационно-правовой системы защиты информаторов.
Участие в вебинаре позволило профессорско-преподавательскому составу Академии и сотрудникам Генеральной прокуратуры усовершенствовать навыки и знания в сфере системного противодействия коррупии, ознакомиться с передовой тактикой и методикой расследования коррупционных правонарушений, применяемых в зарубежных странах.