Активларни қайтариш соҳасида салоҳиятни ошириш масаласида халқаро ҳамкорлар билан учрашув
Жорий йилнинг 30 июль куни Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси Академиясида БМТнинг Гиёҳвандлик ва жиноятчилик бўйича бошқармасининг Марказий Осиё давлатлари бўйича ҳудудий ваколатхонаси ҳамда ЕХҲТнинг Ўзбекистондаги лойиҳалари Координатори вакиллари билан учрашув ўтказилди.
Учрашув иштирокчилари активларни қайтариш ва бошқариш масалалари юзасидан миллий салоҳиятни ошириш соҳасида амалга оширилаётган ҳамкорликдаги лойиҳаларнинг ҳолатини муҳокама қилишиб, бажарилиши лозим бўлган кейинги босқичларни белгилаб олишди.
Шунингдек халқаро ҳамкорлар эътиборига Ғарбий ва Марказий Осиё давлатларининг активларни қайтариш бўйича идоралараро тармоғи (ARIN-WCA) ҳамда унинг доимий Котибияти фаолияти доирасида амалга оширилган ишлар тўғрисида маълумот тақдим этилди.

Встреча с международными партнёрами по вопросам потенциала в области возврата активов
30 июля т.г. в Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоялась совместная рабочая встреча с представителями Регионального офиса по Центральной Азии УНП ООН и Координатора проектов ОБСЕ в Узбекистане.
Стороны обсудили состояние реализации совместных проектов в области повышения национального потенциала в вопросах возврата и управления активами, и наметили дальнейшие шаги по их осуществлению.
До сведения партнеров также доведена информация о проделанной работе в рамках деятельности Межведомственной сети по возвращению активов Западной и Центральной Азии (ARIN-WCA) и её постоянного Секретариата.