Yaponiya Adliya vazirligi bilan hamkorlikda jinoyatchilik ahvolini tizimli o‘rganish bo‘yicha loyiha davom etmoqda
Akademiyada O‘zbekiston Bosh prokuraturasi Akademiyasi va Yaponiya Adliya vazirligi qo‘shma ishchi guruhining jinoyatchilik holatini doimiy monitoring qilish sohasida salohiyatni mustahkamlash bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar doirasida navbatdagi onlayn uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida Yaponiya politsiyasining tizimi, tarkibi, faoliyat yo‘nalishlari, hududiy politsiyaning fuqarolar muammolarini hal etishdagi o‘rni hamda huqubuzarliklarga qarshi kurashish faoliyati to‘g‘risida batafsil ma’lumot berildi.
Tomonlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javoblar oldilar va o‘zaro hamkorlikni yanada samarali davom ettirish to‘g‘risida kelishib oldilar.

Продолжается реализация совместного с Министерством юстиции Японии проекта по исследованию состояния преступности
В Академии состоялась очередная онлайн встреча совместной рабочей группы Академии Генеральной прокуратуры Узбекистана и Министерства юстиции Японии в рамках работы по укреплению потенциала в сфере непрерывного мониторинга состояния преступности.
В ходе встречи японская сторона представила информацию о деятельности японской полиции, в том числе материалы о системе, структуре, направлениях деятельности, опыте взаимодействия с гражданами, а также мерах по противодействию преступности.
Стороны обсудили ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, а также наметили очередные меры по дальнейшей реализации проекта.