BMT Giyohvandlik va jinoyatchilik boshqarmasi hamda Yevropa taraqqiyot va tiklanish banki delegatsiyasi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazildi
Bosh prokuratura Akademiyasi rahbariyatining “Markaziy Osiyoda fuqarolik jamiyatining samarali boshqaruvdagi salohiyatini oshirish” loyihasining ikkinchi bosqichini ishlab chiqish bo‘yicha ekspertlar guruhi – BMT Giyoxvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasi (BMT GJB) dasturi xodimi   V. Nesterovayte, fuqarolik jamiyatini korrupsiyaga qarshi kurashishga jalb qilish bo‘yicha BMT GJB eksperti Dj. Koytgen, korrupsiyaga qarshi kurash dasturining mintaqaviy koordinatori V. Kozin, Yevropa tiklanish va tarraqqiyot bankining vakili Loyiha koordinatori A. Penjiyev va BMT GJBning milliy koordinatori A. Irmanovlar bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida loyihani amalga oshirishning istiqbolli rejalari, jumladan, turli maqsadli guruhlar uchun korrupsiyaga qarshi ta’lim va o‘qitish masalalari muhokama qilindi.

Встреча с представителями Управления ООН по наркотикам и преступности и Европейского банка реконструкции и развития
Состоялась встреча руководства Академии с представителями экспертной группы по реализации второй фазы проекта «Расширение потенциала гражданского общества по надлежащему управлению в Центральной Азии» – сотрудником программы Управления ООН по наркотикам и преступности (УНП ООН) В. Нестеровайте, экспертом УНП ООН по вовлечению гражданского общества в борьбу с коррупцией Дж. Койтгеном, региональным координатором программы по противодействию коррупции В. Козином, представителем Европейского банка реконструкции и развития, координатором проекта А. Пенжиевым и национальным координатором УНП ООН А. Ирмановым.
В ходе встречи обсуждены перспективные планы по реализации проекта, в том числе вопросы антикоррупционного образования