Malayziya korrupsiyaga qarshi kurashish Akademiyasi (MACA) bilan hamkorlik
Akademiya rahbariyati O‘zbekistonning Malayziyadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi R.Usmanov va Malayziya korrupsiyaga qarshi kurashish Akademiyasi (MACA) direktori janob Xadji Idris bin Zaxaruddinlar bilan videokonferensaloqa rejimida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda Malayziyadagi O‘zbekiston elchixonasi vakili S.Vaseyev, MACA o‘quv ishlari bo‘yicha Zakiax binti Xassan va boshqaruv bo‘yicha direktor o‘rinbosari Zuxairiye bin Abu Bakar, hamda MACA xalqaro tadqiqotlar markazi boshlig‘i Zakaria bin Taiblar ham ishtirok etdi.
MACA vakillari Bosh prokuratura Akademiyasi tuzilmasi va faoliyat yo‘nalishlari bilan tanishishdi va o‘z navbatida Malayziya korrupsiyaga qarshi kurashish Akademiyasi faoliyati tashkil etish bo‘yicha ma’lumotlar berishdi.

Сотрудничество с Малазийской антикоррупционной академией (MACA)
Организована встреча руководства Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан с Чрезвычайным и Полномочным Послом Узбекистана в Малайзии Р.Усмановым и директором Малазийской антикоррупционной академии (MACA) г-ном Хаджи Идрис бин Захаруддином в формате видеоконференцсвязи.
Во встрече также приняли участие представитель Посольства Узбекистана в Малайзии С.Васеев, заместители директора MACA по управленческой части Зухаирие бин Абу Бакар и по учебной части Закиах бинти Хассан, а также начальник центра международных исследований MACA Закариа бин Таиб.
Представители MACA были ознакомлены со структурой и направлениями деятельности Академии Генеральной прокуратуры, и в свою очередь представили информацию об организации деятельности Малазийской антикоррупционной академии.
По итогам встречи стороны выразили обоюдное согласие по развитию сотрудничества в областях, представляющих взаимный интерес.