Fransiya Milliy magistratura maktabi bilan hamkorlikni rivojlantirish
2021-yilning 17-dekabr kuni Bosh prokuratura Akademiyasi rahbariyati Fransiya Milliy magistratura maktabining Xalqaro hamkorlik bo‘limi vakillari – loyiha rahbari L.Bronkard va loyiha menejeri F.Jilbert bilan uchrashdi.
Uchrashuvda korrupsiyaga qarshi kurashish, xatlangan va musodara qilingan mulklarni qaytarish sohasida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish, shuningdek tomonlarni qiziqtirgan masalalarda seminarlar, treninglar va boshqa ilmiy tadbirlar tashkil etish imkoniyatlari muhokama qilindi.

Развитие сотрудничества с Национальной школой магистратов Франции
17 декабря 2021 года состоялась встреча руководства Академии Генеральной прокуратуры с представителями отдела международного сотрудничества Национальной школы магистратов Франции – руководителем проектов Л.Бронкард и проектным менеджером Ф.Жилбер.
В ходе встречи стороны обсудили возможности реализации совместных проектов в сфере противодействия коррупции, возврата арестованных и конфискованных активов, организации семинаров, тренингов, иных образовательных мероприятий в областях, представляющих взаимный интерес.