Akademiya kengashining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi
Kengash ishida O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi mas’ul xodimlari, ilmiy jamoatchilik vakillari hamda Akademiya professor-o‘qituvchilari ishtirok etdi.
Majlisda Akademiyaning mustaqil izlanuvchilari ilmiy faoliyatining 2021 yil yakuni bo‘yicha monitoringi natijalari, talabgorlarni “dotsent” ilmiy unvoniga tavsiya etish hamda Akademiya ilmiy xodimlarining ilmiy tadqiqot ishlarini nashrga tavsiya etish masalalari ko‘rib chiqildi.
Shu bilan birga majlisda Oliy attestatsiya komissiyasi qarori bilan “dotsent” ilmiy unvoniga tasdiqlangan Akademiyaning bir guruh xodimlariga tantanali ravishda diplomlar topshirildi.

14 февраля 2022 года состоялось очередное заседание Совета Академии.
В совещании приняли участие ответственные сотрудники Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, представители научной общественности и профессорско-преподавательского состава Академии.
На заседании рассмотрены итоги мониторинга научной деятельности самостоятельных соискателей Академии за 2021 год, выдвижение кандидатов на соискание ученого звания «доцент» и вопросы рекомендации научно-исследовательских работ сотрудников Академии к публикации.
Вместе с тем, на собрании группе сотрудников Академии были вручены дипломы, утвержденные решением Высшей аттестационной комиссии