BMT Inson huquqlari bo‘yicha Oliy komissari boshqarmasining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakili Rishard Komenda bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
2022 yil 16 mart kuni Akademiya rahbariyati BMT Inson huquqlari bo‘yicha Oliy komissari boshqarmasining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakili Rishard Komenda va BMT Inson huquqlari bo‘yicha Oliy komissari boshqarmasining O‘zbekiston Respublikasidagi milliy vakili Guljaxon Amanova bilan uchrashdi.
Uchrashuvda Bosh prokuratura Akademiyasi, Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti, O‘zbekiston Respublikasi Inson huquqlari bo‘yicha milliy markazi va Toshkent davlat yuridik universiteti o‘rtasida imzolangan “Inson huquqlariga oid Halqaro huquq” magistratura mutaxassisligi qo‘shma dasturini ishlab chiqish va amalga oshirish bo‘yicha konsorsiumni yo‘lga qo‘yish masalalari muhokama qilindi.

Встреча с региональным представителем Управления Верховного комиссара ООН по правам человека в Центральной Азии Ришардом Коменда
16 марта 2022 года состоялась встреча руководства Академии с региональным представителем Управления Верховного комиссара ООН по правам человека в Центральной Азии Ришардом Коменда и национальным сотрудником УВКПЧ ООН в Республике Узбекистан Гульжахон Амановой.
В ходе встречи обсуждены вопросы содействия реализации консорциума по разработке и осуществлению совместной программы магистерской специальности «Международное право по правам человека», который был подписан между Национальным центром Республики Узбекистан по правам человека, Университетом мировой экономики и дипломатии, Ташкентским государственным юридическим университетом и Академией Генеральной прокуратуры.