Jinoyatlarning olini olish masalalari muhokamasiga oid uchrashuv o‘tkazildi
Bosh prokuratura Akademiyasidada BMTning giyohvandlik va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasining Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy vakolatxonasi vakillari bilan huquqbuzarliklarning oldini olish bo‘yicha istiqbolli loyihalar muhokamasi yuzasidan uchrashuv o‘tkazildi.
O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi vakillari ham taklif etilgan uchrashuvda BMTning giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo‘yicha boshqarmasining Markaziy Osiyo bo‘yicha mintaqaviy vakolatxonasining texnik ko‘magi yordamida yo‘l transport hodisalarining oldini olishga qaratilgan ijtimoiy videorolik va animatsion film ishlab chiqish masalalari muhokama qilindi.
Tadbir yakunida taraflar tomonidan media-kontentni yaratish hamda uni tarqatish taribi bo‘yicha amalga oshiriladigan ishlar to‘g‘risida kelishuvga erishildi.

Проведение встречи по обсуждению вопросов предупреждения преступности
В Академии Генеральной прокуратуры состоялась встреча с представителями Регионального офиса УНП ООН в Центральной Азии по обсуждению перспективных проектов в сфере предупреждения преступности.
В ходе встречи, для участия в которой также были приглашены представители Национальной телерадиокомпании Узбекистана, обсуждены вопросы создания при техническом содействии Регионального офиса УНП ООН в Центральной Азии социального видеоролика и анимационного фильма в сфере профилактики дорожно-транспортных происшествий.
По результатам мероприятия была достигнута договоренность стороно дальнейших шагах по созданию соответствующего медиа-контента и порядку его распространения.