Yevropa Ittifoqining “Markaziy Osiyoda yuridik mutaxassislar uchun inson huquqlari bo‘yicha ta’lim (HELP)” dasturi vakillari bilan uchrashuv
Akademiya rahbariyati va xodimlarining Yevropa Ittifoqining “Markaziy Osiyoda yuridik mutaxassislar uchun inson huquqlari bo‘yicha ta’lim (HELP)” dasturi vakillari  hamkorlik dasturlarini boshqarish bo‘limi boshlig‘i Sergey Dikman va loyiha koordinatori Kristina Xoxlova bilan uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda hamkorlik masalalari muhokama qilinib, tegishli choralar belgilandi, shuningdek mehmonlar Akademiyaning tuzilmasi va faoliyati, kadrlarni tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimi, moddiy-texnik bazasi, tinglovchilar uchun o‘quv jarayonlarini tashkil etish, amaliy ko‘nikmalarni rivojlantirish uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishtirildi.

Встреча с представителями программы Европейского Союза «Образование в области прав человека для представителей юридических профессий (HELP) в Центральной Азии»
Состоялась встреча руководства Академии с представителями программы Европейского Союза «Образование прав человека для представителей юридических профессий в Центральной Азии (HELP)» – руководителем отдела управления программы Сергеем Дикманом и координатором проекта Кристиной Хохловой.
В ходе встречи обсуждены вопросы сотрудничества, а также гостей ознакомили со структурой и деятельностью Академии, системой организации подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров, материально-технической базой, организацией учебного процесса для слушателей, а также созданными условиями для освоения практических навыков.