O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqni muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura”, "12.00.09 - Jinoyat protsessi. Kriminalistika, tezkor-qidiruv huquqi va sud ekspertizasi" va “12.00.12 – Korrupsiya muammolari (yuridik fanlar)” ixtisosliklari bo‘yicha tayanch doktoranturaga qabul e’lon qiladi.
Tayanch doktoranturada o‘qishga talabgorlar 2022 yil 15 oktabrga qadar http://phd.mininnovation.uz veb-sayti orqali ro‘yxatdan o‘tgach, O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasining Huquqiy muammolarni ilmiy-amaliy va innovatsion tadqiq qilish hamda ilmiy xodimlarni tayyorlash markaziga barcha zaruriy hujjatlarni o‘rnatilgan tartibda taqdim etishlari talab etiladi.

Объявляется прием в базовую докторантуру Академии Генеральной прокуратуры
Академия Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан объявляет о приеме в базовую докторантуру по направлению «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура», «12.00.09 - Уголовный процесс. Криминалистика, оперативно-розыскное право и судебная экспертиза» и «12.00.12 – Проблемы коррупции (юридические науки)».
Претендентам на обучение в базовой докторантуре, после регистрации на сайте http://phd.mininnovation.uz до 15 октября 2022 года, необходимо предоставить все необходимые документы в Центр научно-прикладных и инновационных исследований правовых проблем и подготовки научных кадров Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан.