BMT Giyohvandlik va jinoyatchilikka qarshi kurash boshqarmasining Korrupsiya va iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish bo‘limi huquqbuzarliklar profilaktikasi va jinoiy odil sudlov xodimi bilan uchrashuv
Bosh prokuratura Akademiyasida BMT Giyohvandlik va jinoyatchilikka qarshi kurash boshqarmasining Korrupsiya va iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish bo‘limi huquqbuzarliklar profilaktikasi va jinoiy odil sudlov xodimi Lulua Asaad bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda, BMT GJBning Markaziy Osiyo va Janubiy Kavkaz bo‘yicha Korrupsiyaga qarshi kurash bo‘yicha mintaqaviy maslahatchisi V. Kozin, bo‘lim xodimi A. Irmanov va o‘quv koordinatori
I. Muqimovalar ishtirok etdi.
BMT GJB dasturi tomonidan amalga oshirilayotgan “Korrupsiyaga qarshi ta’lim va yoshlarni qo‘llab quvvatlash bo‘yicha global resursi (GRACE)ning” yangi tashabbusini amalga oshirish doirasida o‘zaro hamkorlik masalalari muhokama qilindi.

Встреча с сотрудником по предупреждению преступности и уголовному правосудию Отдела по борьбе с коррупцией и экономическими преступлениями Управления ООН по наркотикам и преступности (УНП ООН)
В Академии Генеральной прокуратуры проведена встреча с сотрудником по предупреждению преступности и уголовному правосудию Отдела по борьбе с коррупцией и экономическими преступлениями УНП ООН Лулуа Асаад.
На встрече также приняли участие региональный советник по Центральной Азии и Южному Кавказу по противодействию коррупции УНП ООН В.Козин, сотрудники регионального офиса А.Ирманов и координатор тренингов И.Мукимова.
Обсуждены вопросы взаимодействия в рамках имплементации новой инициативы “Глобальный ресурс по антикоррупционному обучению и расширению прав и возможностей молодежи (Global Resource for Anti-Corruption Education and Youth Empowerment – GRACE)”, реализуемой УНП ООН.