Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan respublika prokuratura organlarining sudlarda prokuror vakolatini ta'minlash yo'nalishida xizmat qilayotgan tezkor xodimlari uchun tashkil etilgan maxsus masofaviy malaka oshirish o'quv kursining navbatdagi ikki guruhi uchun o'quv jarayoni yakunlandi.
Davomiyligi 144 soat bo'lgan mazkur masofaviy kurs o'quv mashg'ulotlari ta'limning “4+0” tizimi asosida masofaviy tarzda o'tkazilib, tinglovchilar uchun asosiy ish joyidan ajralmagan holda o'z ustida ishlash, bilim va saviyalarini yanada oshirish imkoniyatini berdi.
O'quv kursi davomida xodimlar tomonidan prokuratura faoliyatining umumiy masalalari, shuningdek fuqarolik, jinoyat ishlari bo'yicha sudlarda, iqtisodiy va ma'muriy sudlarda prokuror vakolatini ta'minlash yo'nalishlaridagi nazariy bilim va ko'nikmalarini mustahkamlashga qaratilgan mavzular, tegishli manbalar o'zlashtirib borilib, testlar, muammoli vaziyatlar va kazuslar yechimida ishtirok etildi.
Masofaviy malaka oshirish kursining yakunida online tarzidagi imtihon o'tkazilib, unda xodimlarning O'zbekiston Respublikasining fuqarolik va fuqarolik protsessual, jinoyat va jinoyat-protsessual, iqtisodiy protsessual, ma'muriy sud ishlarini yuritish to'g'risidagi kodekslari hamda O'zbekiston Respublikasining Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksi normalarini to'g'ri qo'llash, mamlakatimizda amalga oshirilayotgan sud-huquq islohotlari, amaldagi qonunchilikka kiritilgan yangiliklar hamda ularni amaliyotda qo'llash masalalari bo'yicha bilimlari sinovdan o'tkazildi.

Завершен дистанционный курс повышения квалификации для группы сотрудников органов прокуратуры
Завершился учебный процесс для очередных двух групп слушателей специального дистанционного курса повышения квалификации сотрудников по направлениям обеспечения полномочий прокурора в судах, организованного Академией Генеральной прокуратуры.
Занятия продолжительностью 144 часа организованы в формате дистанционного обучения по системе «4+0», что позволило сотрудникам работать над повышением своей квалификации и знаний без отрыва от основного места работы.
В процессе обучения сотрудниками изучены соответствующие источники и темы, направленные на закрепление их знаний по общим вопросам прокурорской деятельности, а также по линии гражданского, уголовного, экономического и административного судопроизводства, а также принято участие в решении проблемных ситуаций и казусов.
В завершение курсов повышения квалификации в режиме online проведен итоговый экзамен, в ходе которого оценены знания сотрудников по вопросам обеспечения правильного применения норм гражданского и гражданского процессуального, уголовного и уголовно-процессуального, экономического процессуального кодексов, а также кодексов об административном судопроизводстве и об административной ответственности Республики Узбекистан, осуществляемым в стране судебно-правовым реформам, нововведениям в действующем законодательстве и вопросам их применения на практике.