Onlayn rejimidagi ilmiy-amaliy konferentsiyani o'tkazish haqida
Sud va huquqni muhofaza qilish faoliyati sohasida Ilmiy-tadqiqot konsortsiumi doirasida 2020 yil 12 may kuni soat 10-00 da “Yuridik fan va huquqni qo'llash amaliyotining dolzarb muammolari” mavzusida Bosh prokuratura Akademiyasi tashkil etilganligining 2 yilligiga bag'ishlangan respublika ilmiy-amaliy video-konferentsiya bo'lib o'tadi.
Shuningdek, shu kuni Konsortsiumning navbatdagi yig'ilishini o'tkazish ham rejalashtirilgan. Ilmiy-amaliy konferentsiya ishida mamlakatimizdagi yuridik oliy o'quv yurtlarining yetakchi olimlari, professor-o'qituvchilari, doktorant va mustaqil izlanuvchilar, shuningdek yuridik fan va amaliyotga aloqador mutaxassis va ekspertlar qatnashishi kutilmoqda.

О проведении научно-практической конференции в режиме онлайн
В рамках Научно-исследовательского консорциума в области судебной и правоохранительной деятельности 12 мая 2020 года в 10:00 часов состоится республиканская научно-практическая видеоконференция на тему “Актуальные проблемы юридической науки и правоприменительной практики”, приуроченная ко 2-ой годовщине образования Академии Генеральной прокуратуры.
Также в этот же день запланировано проведение очередного заседания Консорциума.
В работе научно-практической конференции ожидается участие ведущих ученых, профессоров-преподавателей, докторантов и самостоятельных соискателей высших учебных заведений страны, а также специалистов и практиков в сфере права.