O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga qabul davom etmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida 2023/2024 o‘quv yili uchun “Tergov faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha ta’limning kunduzgi shakli uchun magistraturaga qabul davom etmoqda.
Magistraturaga tanlov vakolatli davlat organlarida kamida 3 yil xizmatni o‘tagan «Yurisprudensiya» bakalavriat ta’lim yo‘nalishi bo‘yicha tayanch oliy yuridik ma’lumotga ega amaldagi xodimlari (harbiy xizmatchilari) orasida o‘tkaziladi.
Magistraturaning “Tergov faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha o‘qitish bepul asosda amalga oshiriladi.
Qabul parametrlari vakolatli organlar taklifi asosida shakllantirilgan, aniq soni bo‘yicha qo‘shimcha ma’lumot taqdim etiladi.
Nomzodlar tomonidan hujjatlar 10 iyun kuniga qadar Oliy ta’lim, fan va Innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligining “mydtm.uz” elektron platformasi (https://my.uzbmb.uz/) orqali taqdim etiladi.
Kirish imtihonlari iyul-avgust oylarida uch bosqichda, ya’ni test shaklida o‘tkaziladigan maxsus psixologik tanlov, yozma imtihon (esse) va chet tilidan test sinovi orqali amalga oshiriladi.
Magistraturaning “Prokurorlik faoliyati” (kunduzgi va sirtqi), “Korrupsiyaga qarshi kurashish” hamda “Inson huquqlariga oid xalqaro huquq” mutaxassisliklariga qabul joriy yil 10 iyundan 31 iyulga qadar tashkil  etiladi  va  bu  haqda  qo‘shimcha   batafsil  e’lon beriladi.

For the academic year 2023/2024, the academy is accepting applications for the "Commercial Activity" specialization.
Applicants must have a bachelor's degree in "Jurisprudence" and have served in state organizations with at least 3 years of experience (including military servicemen).
The master's program in "Commercial Activity" is offered free of charge.
Selected candidates will retain their current position and average monthly salary during the period of study.
The duration of the program is one year in the daytime format.
The admission parameters are determined based on the recommendations of the relevant authorities, and additional information regarding the exact number of seats will be provided.
Applicants must submit their documents through the electronic platform "mydtm. uz" of the Ministry of Higher Education, Science, and Innovation by June 10th (https://my.uzbmb.uz/).
Entrance exams will be conducted in three stages during July and August, including a special psychological assessment, a written exam (essay), and a language test.
Admissions for the specializations in "Prosecutor Activities" (daytime and evening), "Anti-Corruption", and "International Human Rights Law" will take place from June 10th to July 31st, and detailed announcements will be made on this matter.
For more information about the admission and educational process at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, you can refer to the following links: