O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi delegatsiyasi vakillari 2018 yilning 13 iyun kuni Minsk shahrida o'tkazilgan Belarus Respublikasi Bosh prokuraturasi tomonidan tashkillashtirilgan «Prokuratura organlari kadrlarini tanlash, tayinlash, tayyorlash va ularning malakasini oshirish masalalari» mavzusiga bag'ishlangan konferensiyada qatnashishdi.
Mazkur tadbirda Belarus Respublikasi Bosh prokurori o'rinbosari A.Dubov, Qonuniylik va huquq-tartibotni mustahkamlash ilmiy-amaliy markazi direktori V.Marchuk hamda Belarus Respublikasi Bosh prokuraturasi va o'quv muassasalari vakillari ishtirok etdi.
Konferensiyada O'zbekiston va Belarus Respublikasida prokuratura organlari kadrlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va ularning malakasini oshirishning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Konferensiya yakunida O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasining Akademiyasi, Belarus Respublikasi Bosh prokuraturasining Qonuniylik va huquq-tartibotni mustahkamlash ilmiy-amaliy markazi hamda Belarusiya davlat universitetining Sudyalar, prokuratura, sud va adliya muassasalari xodimlarini qayta tayyorlash va malakasini oshirish instituti o'rtasida o'zaro anglashuv va hamkorlik to'g'risida memorandumlar imzolandi.

УЧАСТИЕ ДЕЛЕГАЦИИ ГЕНЕРАЛЬНОЙ ПРОКУРАТУРЫ В МЕЖДУНАРОДНОЙ КОНФЕРЕНЦИИ
13 июня 2018 года в городе Минске по инициативе Генеральной прокуратуры Республики Беларусь при участии представителей делегации Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан проведена конференция на тему: «Вопросы отбора, назначения, подготовки и повышения квалификации кадров органов прокуратуры».
В мероприятии приняли участие заместитель Генерального прокурора Республики Беларусь А.Дубов, директор Научно-практического центра укрепления законности и правопорядка Генеральной прокуратуры Республики Беларусь В.Марчук и представители Генеральной прокуратуры и образовательных учреждений Республики Беларусь.
На мероприятии были рассмотрены вопросы профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в органах прокуратуры Узбекистана и Беларусии.
По итогам конференции между Академией Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, ГУ «Научно-практический центр проблем укрепления законности и правопорядка Генеральной прокуратуры Республики Беларусь» и УО «Институт переподготовки и повышения квалификации судей, работников прокуратуры, судов и учреждений юстиции Белорусского государственного университета» подписаны меморандумы о сотрудничестве в области образовательной и научно-исследовательской деятельности.