Huquqni muhofaza qilish akademiyasi xodimlari Bojxona qo‘mitasining Bojxona institutida “Jinoyat protsessida tergovga qadar tekshiruv va surishtiruvni takomillashtirish istiqbollari” mavzusida o‘tkazilgan ilmiy-amaliy davra suhbatida ishtirok eishdi.
Shuningdek mazkur davra suhbatida Bojxona instituti va IIV Akademiyasi kursantlari va magistrantlari ham qatnashdilar.
Mazkur tadbirda Huquqni muhofaza qilish akademiyasining katta o‘qituvchisi F.Mirzayev “Ko‘zdan kechirish tergov harakatini o‘tkazishda xolislar ishtirokining ahamiyati” hamda Huquqni muhofaza qilish akademiyasining katta o‘qituvchisi S.Shomirzayev “Gumon qilinuvchini so‘roq qilishning o‘ziga xos xususiyatlari” mavzusida ma’ruza qilishdi.
Tadbir ishtirokchilari o‘zlarini qiziqtirgan savollarga Akademiyaning tajribali mutaxassislari tomonidan atroflicha javob oldilar.

Participated in the scientific-practical roundtable discussion
Employees of the Law Enforcement Academy took part in the scientific-practical roundtable held at the Customs Institute of the Customs Committee on the topic "Prospects of improving pre-trial investigation and investigation in criminal proceedings".
Cadets and graduate students of the Customs Institute and MIA Academy also participated in this roundtable discussion.
At this event, F.Mirzaev, a senior lecturer at the Law Enforcement Academy, gave a lecture on the topic "The importance of impartial participation in the inspection and investigation" and S. Shomirzaev, a senior lecturer at the Law Enforcement Academy, on the topic "Specific features of questioning the suspect".
The participants of the event received detailed answers to the questions they were interested in from the experienced specialists of the Academy.