Shamshidinov Umarxon Turaxodjayevichning yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Shamshidinov Umarxon Turaxodjayevichning “12.00.04 – Fuqarolik protsessual huquqi. Iqtisodiy protsessual huquqi. Hakamlik jarayoni va mediatsiya” ixtisosligi bo‘yicha “Fuqarolik sud ishlarini yuritishda prokuror ishtirokini takomillashtirish masalalari” mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli bir martalik Ilmiy kengashning 2023 yil 31 avgust kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

О защите диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Шамшидинова Умархона Тураходжаевича
31 августа 2023 года в 10:00 часов на заседании Научного совета DSc. 31/31.12.2020.Yu.67.01 при Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоится защита диссертационной работы на соискание ученой степени доктора философии по юридическим наукам (PhD) Шамшидинова Умархона Тураходжаевича на тему: «Вопросы совершенствования участия прокурора в гражданском судопроизводстве» по специальности «12.00.04 – Гражданское процессуальное право. Экономическое процессуальное право. Третейский процесс и медиация».