Shamshidinov Umarxon Turaxodjayevichning yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) dissertatsiya ishi himoyasi to‘g‘risida
Shamshidinov Umarxon Turaxodjayevichning “12.00.04 – Fuqarolik protsessual huquqi. Iqtisodiy protsessual huquqi. Hakamlik jarayoni va mediatsiya” ixtisosligi bo‘yicha “Fuqarolik sud ishlarini yuritishda prokuror ishtirokini takomillashtirish masalalari” mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiya ishi himoyasi O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi huzuridagi DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01 raqamli bir martalik Ilmiy kengashning 2023 yil 31 avgust kuni soat 10:00 dagi majlisida bo‘lib o‘tadi.

On the defense of a doctoral dissertation in legal sciences (PhD) by Shamshidinov Umarkhan Turakhodzhaevich
Shamshidinov Umarkhan Turakhodzhaevich "12.00.04 – Defense of the dissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) of legal sciences, written in topic “Issues of improving the participation of the prosecutor in civil proceedings” on the specialization “Civil procedural law. Economic procedural law. Arbitration and mediation”, will be held at a one-time meeting of the Scientific Council of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan on August 31, 2023 at 10:00 under the number DSc.31/31.12.2020.Yu.67.01.