O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga 2023/2024 o‘quv yili uchun tanlov jarayoni yakunlandi
Mazkur tanlovlarda “Prokurorlik faoliyati”, “Korrupsiyaga qarshi kurashish”, “Inson huquqlariga oid xalqaro huquq”  mutaxassisligi bo‘yicha ta’limning kunduzgi, shuningdek “Prokurorlik faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha ta’limning sirtqi shakli uchun jami 442 nafar nomzod ishtirok etdilar.
Nomzodlar to‘plagan ballari bilan o‘z pasport (ID-karta) raqami orqali quyidagi ro‘yxatda tanishishlari mumkin.
Tanlov yakuniga ko‘ra, ushbu mutaxassisliklar bo‘yicha nomzodlar to‘plagan ballarni umumlashtirish yakunlariga asosan eng yuqori natijalarga erishgan 45 nafar nomzod ta’limning kunduzgi shakli hamda 27 nafar nomzod esa ta’limning sirtqi shakli bo‘yicha 2023/2024 o‘quv yilida Akademiya magistraturasi tinglovchilari safiga tavsiya etildi.
Shuningdek, “Tergov faoliyati” mutaxassisligi bo‘yicha tanlovda ishtirok etgan jami 157 nafar nomzoddan 34 nafari o‘qishga tavsiya etilgani ma’lum qilinadi.
Ta’limning kunduzgi shakliga tavsiya etilgan nomzodlar joriy yilning 4 sentyabr kuni soat 10:00 da Akademiyaga quyidagi hujjatlar bilan hozir bo‘lishi so‘raladi:
1. Shaxsini tasdiqlovchi hujjatning asli (pasport yoki ID-karta);
2. Tanlovga taqdim etgan diplomi va diplom ilovasining asli.
Ta’limning sirtqi shakliga tavsiya etilgan nomzodlar Akademiyaga taklif etiladigan sana haqida qo‘shimcha xabar beriladi.
Akademiya jamoasi magistraturaga tanlovdan muvaffaqiyatli o‘tgan nomzodlarni tabriklab, ularga ilm-fan, ta’lim va amaliyot cho‘qqilarini egallashlarida ulkan zafarlar tilaydi.

The results of the admission to the Master's program of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for the 2023/2024 academic year have been announced
The admission to the Master's program of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan has concluded.
A total of 442 candidates participated in the competition for the Master's program in "Prosecutorial Activities," "Combating Corruption," and "International Human Rights Law" in full-time mode, as well as in the "Prosecutorial Activities" program in distance learning mode.
Candidates can check their scores using their passport numbers (ID cards) in the following list.
Based on the final calculation of the scores obtained by the candidates during the selection process, 45 candidates have been recommended for admission to the Academy's Master's program in full-time mode for the 2023/2024 academic year, and 27 candidates in distance learning mode, who achieved the highest scores.
Additionally, 34 out of 157 candidates for the Master's program in "Investigative Activities" have been recommended for enrollment.
Candidates recommended for full-time mode should report to the Academy at 10:00 am on September 4th of the current year with the following documents:
1. Original identification document (passport or ID card);
2. Original diploma and diploma supplements submitted during the selection process.
Candidates recommended for distance learning mode will be notified separately about the visit date to the Academy.
The Academy's team congratulates the candidates who have successfully passed the selection process for the Master's program and wishes them great success in reaching the heights of science, education, and practice.