Hashar – xalqimiz birligi, mehr-oqibati, beg'araz yordami va mehr-muruvvati!
Yurtimiz Mustaqilligining 27-yilligi va Qurbon hayiti bayramini munosib nishonlashga tayyorgarlik ko'rish maqsadida, O'zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi farmoyishi bilan joriy yilning avgust oyi mamlakatimizda obodonlashtirish va tozalik oyi, 18-19 avgust kunlari esa umumxalq xayriya hashari deb e'lon qilindi.
Mamlakatimizning barcha hududlarida bo'lgani kabi, O'zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasining barcha xodimlari ham hashar kunlari tong saharda birlik va hamjixatlikda hududda obodonlashtirish va tozalash ishlarini olib borishdi.

Хашар – единство, взаимное милосердие, щедрость и гуманность нашего народа!
В целях подготовки к 27-летию Независимости нашей Родины и достойного проведения праздника Курбан хайит, распоряжением Кабинета Министров Республики Узбекистан август текущего года объявлен в нашей стране месяцем благоустройства и чистоты, а 18-19 августа - днями всенародного благотворительного хашара.
Как и во всей нашей республике, в дни проведения хашара с раннего утра все работники Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, проявив единство и сплоченность, провели работы по благоустройству и уборке территории.